בסוף השבוע האחרון הוכתה דיירת שמתגוררת ברחוב הגפן בתדהמה. לאחרונה התוודעה לבעיית החולדות שהחלה לפקוד את בניין המגורים שלה, אבל בסוף השבוע חלה תפנית חדשה וקשה לעיכול: שלוש חולדות הצליחו להיכנס לתוך הדירה.

המחשה: ShutterStock

לפעמים פניות תברואתיות הן דחופות ויכולות לסכן חיי אדם אם לא מטפלים בהן בזמן.

"זה התחיל בערב רביעי שעבר", מספרת התושבת.  "פנינו למוקד העירוני כמובן וציינו בפניו שיצאנו מהדירה מרוב חשש אך רק שלשום (ב') הגיעה נציגות מטעם העירייה.

את האמת שלא יכולנו לחכות והזמנו מדביר פרטי. התאכזבנו מאוד להבין שפשוט התעלמו מהדחיפות והזוועה שבעניין", היא מספרת.

עוד הוסיפה: "בנוסף, אין לנו מושג מה הנציג מטעם העירייה עשה ואיזה פעולה ביצע כנגד החולדות. הוא הגיע כשלא היינו בבית ואני יודעת את זה אך ורק בזכות זה שהוא תלה פתק בדלת הכניסה לבניין. ברובריקה שבה צריך לסמן 'מה התבצע?' – הדף נותר נקי וריק". 

"לדעתי העירייה צריכה להיערך ולהציב רף מענה לטיפול באזרחים עד 12 שעות מקסימום במקרים שאינם ניתנים לדיחוי", היא מסכמת בתקווה מלאה בספק.מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "במקום בוצעה הדברה ואנו נבצע מעקב למניעת הישנות המקרה. בימים אלו אנו מקיימים מבצע הדברה נרחב כנגד מזיקים ומכרסמים, במקרה ומתגלות חולדות או כל סוגי מזיקים אחרים יש לדווח למוקד העירוני  107 ולמקום ישלח צוות הדברה.

"במקביל אנו קוראים לתושבים לבצע ניקיון בחצרות הפרטיות, לגזום צמחיה, לוודא שאין מקורות מים עומדים ולכלוך המהווים גורמי משיכה עבור מכרסמים".