מדי יום מתגלה ברחוב ליבורנו מחזה שעבור תושבי המקום הוא לא פחות ממקומם. ריבוי בתי הספר וגני הילדים של הקהילה הדתית הפועלים  ברחוב הצדדי והצר, הפכו מזמן לסיוט של דיירי השכונה. 

תלמידים חוזרים מטיול בשעת לילה | צילום: תושבי הרחוב

ברחוב ליבורנו פועלים חמישה גנים, ארבעה מתוכם ממלכתיים (אונייה, אדווה, פלג, יובל) וגן נוסף חרדי בשם 'ישועות יעקב'. בנוסף, קיימים במקום בתי ספר וביניהם 'הנשיא', הממלכתי וישיבת 'קול רפאל'. ביה"ס הממלכתי דתי 'הראל' ממוקם אף הוא בסמוך לרחוב.

בכל בוקר החל מהשעה 07:40 מתחיל הכאוס. ההורים מביאים את ילדיהם ברכבים וחוסמים את הרחוב כולו. דיירי הרחוב שבשעות אלה יוצאים מהבית לעבודה לא יכולים לצאת מהרחוב ונאלצים להמתין.

השכנים שלא עובדים סובלים ממקהלה של צפירות רכבים. אותו התסריט חוזר על עצמו גם בצהריים בשעות 12:00, ו-14:00.

צפו:


תושבת רחוב ליבורנו סיפרה: "אני גרה ברחוב כבר למעלה מעשר שנים, וזה ככה מהיום שעברתי לדירה הזו. אף אחד לא עושה עם זה כלום אבל בכל בוקר מסתובבים פקחים כדי לחלק דוחות חניה. לזה אפשר לדאוג. אבל מה עם הדברים שבאמת צריך לטפל בהם?"

"למזלי אני יוצאת מהבית מוקדם, לפני שמתחיל כל הבלגן אבל לא כולם יכולים או רוצים לעשות את זה. ואמא שלי לדוגמא שנמצאת המון בבית, צריכה לשמוע כל הזמן את הצפירות של המכוניות. הרחוב הזה צר מידי עבור כל מה שבנו בו. איפה העירייה?".

את תגובת העירייה לא ניתן היה להשיג.