רחוב העצמאות. לא רואים ממטר | צילום באדיבות התושבים

      
לפני כחודשיים פרסמנו במיינט בת ים כי בכמה מוקדים בעיר תאורת הרחוב לא פועלת כראוי. השבוע דווחו תושבים נוספים כי לא רק שהבעיה נותרה בעינה, אלא אף החריפה.

ברחוב השומר שבשכונת עמידר בעיר כבר חודשים קיים חושך מוחלט החל משעות הערב. האורות אינם נדלקים גם בשעה המאוחרת ביותר. יש תאורת רחוב בתחילתו, ובסופו.

אך מה עם השאר? דיירי הרחוב כבר מאסו בחשיכה, ובעיקר מהאדישות שמגלות הרשויות. "זה מרגיש כאילו מדובר במשהו מכוון ובמטרה לחסוך בהוצאות על חשבוננו", אמר השבוע תושב השכונה.

גם תושבת רחוב הגבעות פרסמה ברשתות החברתיות הודעה בנושא. "צריך להגיש תביעה ייצוגית נגד העירייה", נאמר שם. "אנחנו כבר שבוע ימים בלי תאורת רחוב. כשחשוך כאן זה פשוט בלתי אפשרי.

"נהגים מפחדים להיתקע או לפגוע באנשים, ושומעים חריקות חזקות שמעידות על בלימות חירום. אי־אפשר להתנהל ככה. התקשרנו כמה פעמים למוקד העירוני ושלחו אותנו להתקשר לחברת החשמל. בחברת החשמל נאמר לנו שזה לא קשור אליהם וכי עלינו לפנות לעירייה".

תושבת רחוב הנרייטה סולד אף היא מוטרדת מהמצב הנוכחי: "אתמול היה פחד מוות. הכל חשוך כאן. וגם התאורה שכן קיימת היא מאוד נמוכה. זה כבר שבועיים ברצף שבשבת בערב חשוך לחלוטין. לי אישית כמעט היו שתי תאונות דרכים ביציאה מהרחוב, והכל בגלל החשיכה".

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "במחלקת החשמל מקיימים בימים אלה בירור מקיף לטיפול בתקלה ולמניעת הישנות המקרה בעתיד. בניגוד לנטען בכתבה לא מדובר בהחשכה יזומה".