השירות הווטרינרי העירוני הציב במסגרת פיילוט נסיוני פינות האכלה לחתולים בשני מקומות בעיר: הראשונה בגינת משה דיין ברחוב הדדי והשנייה בגן הי"א בעיר.

פינת האכלה. תסייע גם בימי לכידה מרוכזים | צילום: עיריית בת ים
הפינות ישמשו מקום קבע מוגן לחתולים בו יוכלו לשתות ולאכול. בנוסף, משמשות הפינות מקום מוגן לחתולים בימי שמש ובימי גשם ומאפשרות להם מחסה קבוע לצד מזון ומים.

פינות האכלה הן יוזמה של העירייה בעקבות פניות רבות של פעילים למען בעלי חיים. מעבר לדאגה לרווחת בעלי החיים, הפינות המוסדרות יאפשרו לכידה יעילה יותר של חתולים בימים בהם מבצעת העירייה מבצעי סירוס ועיקור, בשיתוף משרד החקלאות.

בעירייה טוענים כי הפינות צפויות לשפר את מצבם הפיזי והתזונתי של חתולי הרחוב.אם הפיילוט יהיה מוצלח, יוצבו בעיר פינות האכלה נוספות על פי אזורים בעיר.

תושבת תמכה ברעיון ואמרה: "מדובר בצעד כדאי מאוד. אנשים מפזרים להם אוכל בכל מקום וזה זוועה. אבל קודם צריך לדאוג לעיקור וסירוס. החתולות מתרבות ונמצאות בכל מקום. אצלנו בחצר בכל פעם נכנסת אמא אחרת עם גורים".

אנג'ליקה, פעילה מוכרת של בעלי החיים בעיר אמרה: "אני מברכת על ההחלטה אבל זה לא מספיק, צריך יותר פינות. המצב של החתולים בבת ים השתפר בגלל שיש אותנו, העמותה 'בת ים אוהבת חיות'.

"אנחנו מטפלים ועושים סירוס ועיקור בכל בת ים. בדרך כלל זה בכסף שלנו, התרומות לא מספיקות. אנשים יודעים שהעמותה קיימת אבל לא עוזרים מספיק. בכל מקרה, הרעיון עצמו מעולה ואני מקווה שבעתיד יהיו יותר פינות".