חנות התמרוקים "דורית" של משה חלפי, הממוקמת ברחוב רוטשילד 40, מוכרת לרבים מתושבי העיר. במשך כמה שנים שמשה החנות לממכר אופניים אך כאשר דורית (בתו של חלפי) הפכה בת 4, בחר חלפי להסב את החנות לחנות תמרוקים שבה הוצגה מיטב הסחורה שהגיעה מחברות הקוסמטיקה הטובות ביותר. את החנות קרא על שמה.

פרפומריה דורית | צילום: גפן גיל

חלפי התגורר בשנות ה-50 עם אשתו באוהל בחולות של בת ים והוא אחד ממקימי העיר. למרות גילו המופלג ובקשותיה החוזרות ונשנות של משפחתו שיפסיק לעבוד בחנות, סירב להיכנע לכך. בשבוע שעבר ב-17 במאי סיפר חלפי לבתו כי הוא תלה שלט "מכירת חיסול" על החנות.

באותו היום דורית בתו פרסמה פוסט הקורא לאנשים להגיע ולעזור לחסל את המלאי שנותר בחנות.

בשיחתנו עם דורית היא סיפרה: "אני לא חשבתי שזה יעשה כזה באזז פשוט הוא (אבא) אמר לי שהחליט לסגור ונהייתי עצובה ומה שכתבתי יצא מהלב.

"בהתחלה פרסמתי את הפוסט וקראתי את התגובות, התחלתי לבכות. אנשים לא הפסיקו להגיד כמה הם זוכרים את החנות וכמה אבא הוא מקסים ואיש נהדר".

חלפי. הגיע הזמן לנוח | צילום: גפן גיל

עוד שיתפה ואמרה: "לפני הרבה שנים הבנו שחלאס והוא התעקש להמשיך עם החנות. הוא רצה לקום בבוקר, להתלבש ושתהיה לו תעסוקה. הוא היה בא ויושב בחנות ואנשים היו מידי פעם נכנסים ומדברים וזו הייתה סוג של תעסוקה בשבילו ואמרנו שנניח לו בינתיים, וזה הגיע בשבוע שעבר".

"אני מוקירה את האנשים ומודה להם על התגובות המרגשות. שלשום החנות הייתה מלאה באנשים, אנשים מקסימים וטובים שיש להם אמפתיה וחמלה. אני מקווה שאנשים ימשיכו להגיע ושזה יתחסל מהר, אנחנו נשמח".