רחוב ליבורנו | צילום פרטי

       

רחוב ליבורנו נחשב לאחד הצפופים בבת ים, גם בשל כמות מוסדות החינוך הפועלים בו. עכשיו נודע לתושבים כי בקרוב יהפוך הרחוב לחד־סטרי, מתוך ניסיון לסייע לזרימת התנועה במקום. 

ברחוב הצר והקטן קיימים חמישה גנים ושלושה בתי ספר. מדי בוקר מוצף הרחוב בילדים והורים החוסמים את הרחוב כולו למורת רוחם של השכנים. עבור אלה שיוצאים מדי בוקר לעבוד מדובר בפקק הראשון בו הם נתקלים, ועבור אלה שלא יוצאים מהבית, מדובר במטרד רעש שמפריע את שנתם פעם אחת בבוקר ופעם נוספת בין השעות 12:00 ל־14:00. 

כעת מסתמנת תפנית. העירייה משוכנעת כי הפיכת הרחוב לחד סטרי תקל על הצפיפות והעומס במקום. השאיפה העתידית היא להפוך את הרחוב לחד סטרי מהפינה של רח' דוד רזיאל והיציאה תתאפשר מרחוב מכ"ט בנובמבר. 

תושבת הרחוב שמתגוררת בו כבר קרוב לעשור טוענת כי זה לא יכול באמת לייעל את המצב: "מה שכן יכול לעזור, זה להציב שוטר שיחלק במשך שבוע קנסות לכל אלה העוצרים את רכביהם באמצע הכביש וחוסמים את המעבר, וגם לאלה שצופרים ברחוב. אני מאמינה שלאחר שבוע התופעה תסתיים. רק ככה מבינים".

תושב אחר חושב אחרת: "אני לא חושב שזה יהיה יותר נוח אם הרחוב יהיה בכיוון אחד, ולדעתי הבלגן ימשיך. הם חונים איך שבא להם, תמיד כשאני יוצא מהבית שלי אני נתקל באותה הבעיה".

תושבת נוספת גורסת כי "המצב עכשיו רק יחמיר. זה נראה כאילו האנשים האלו לא יודעים בכלל את חוקי התנועה. הם זורקים את האוטו שלהם באמצע הכביש, חוצים עם הילדים את הדרך ולא אכפת להם מה מתרחש סביבם".