פסולת בשכונה | צילום: מישל שושן

זה כמה חודשים נערם מצבור זבל מרתיע בשכונת הקרוואנים שממוקמת בשולי העיר. משליכי האשפה מסתמנים כאנשי שיפוצים העובדים במקום. לטענתם בעירייה מתקשים להגיב כראוי.

זוהי איננה הפעם הראשונה שבה חשים תושבי שכונת הקרוואנים כי הרשות המקומית מפקירה את איכות סביבתם. לאורך השנים נרשמה הזנחה בכל הנוגע למתחם שהוקם עבור מחוסרי הדיור בבת ים, שהיה אמור להיות זמני בלבד אולם הפך קבוע.

מישל שושן, תושב ותיק בשכונת הקרוואנים: "סביבת הקרוואנים מלאה באשפה. זבל, ערימות של חולדות, יתושים שלא עוזבים. זה נמצא בתוך השכונה וזהו זבל שאנשים מבחוץ מביאים אלינו. מדובר בעיקר בפסולת בניין אבל גם בפסולת רגילה.

"בכל מקרה, אף אחד לא מגיע לפנות את האשפה הזאת והגעתם של חולדות ונחשים היא רק עניין של זמן".

מבחינת התושבים, המצב הפך בסיס למאבק מתמשך מול העירייה. "אנחנו סובלים מהזנחה פושעת", ממשיך שושן. "נראה שיש פה כוונה לשבור אותנו. לא מנקים, לא מרססים והאתר כולו מלא בג’וקים, חרקים וזוחלים. יש כאן ילדים קטנים שאין להם אפילו מתקן אחד או גינת משחקים והם משחקים בזבל. לאף אחד זה לא יזיז עד שאת אחד הילדים יכיש נחש".

גם מועד הבחירות שהולך וקרב ולא מסייע למצב. "כן, באו לפה כמה פוליטיקאים להצטלם ואמרו שידאגו לנו, אבל אז נעלמו. אני אישית התקשרתי למוקד איכות הסביבה והגיע פקח שצילם והסתכל אבל לא נעשה כלום", מסכם שושן.

תושבת נוספת בשכונת הקרוואנים סיפרה: "מה שהולך כאן זה בושה. אנשים מגיעים מבחוץ, זורקים זבל ואפילו כלבים שלא רוצים בהם. יש כאן גן חיות, ולאף אחד לא אכפת עד שיקרה אסון".

מהעירייה נמסר כי "מתבצעים במקום שירותי תחזוקה שוטפים הכוללים פינוי אשפה. כל מפגע מטופל עם הדיווח עליו. אנו מבצעים מעקב למניעת הישנות המקרה. אנו מזמינים את התושבים לפנות למוקד בכל מקרה בו מתעורר ליקוי ואנו נדאג לטפל בו בהקדם האפשרי".