המחשה: shutterstock

"תיק לכל תלמיד" הוא פרויקט חברתי שהחל להתגלגל לפני ארבע שנים מפוסט בפייסבוק, של ירון לוי מבת-ים, שחיפש שני תיקים משומשים עבור ילדים ממשפחות במצוקה שפנו אליו.

בעקבות הפוסט, לוי קיבל מאות פניות של אנשים שמעוניינים לתרום תיקים משומשים ובמקביל פניות של משפחות שילדיהן זקוקים לתיקים. לוי אסף לבדו 400 תיקים, ניקה, חידש ומסר אותם לילדים.

בעקבות ההצלחה, הפעיל את התכנית גם בשנתיים שלאחר מכן, עד שבשנה שעברה הפרויקט התרחב והגיע ל-70 נקודות בפריסה ארצית ולמסירה של 40,000 תיקים. הכל באמצעות מתנדבים שהגיעו אל ירון לוי באמצעות הפייסבוק. 

השנה פרויקט 'תיק לכל תלמיד' קיבל גושפנקא עת הוקמה לו עמותה. הפרויקט יוצא לדרך השבוע, עם סיום שנת הלימודים והכוונה היא להרחיב את הפעילות ולהגיע ליעד של מסירת 50,000 תיקים. עשרות אלפי משפחות נזקקות יחסכו מאות ש"ח על קניית תיקים לבתי ספר. 

לוי | צילום: אלעד גוטמן

לוי, פעיל חברתי וחבר לשעבר בנבחרת ישראל בג'ודו, אומר: "לפרויקט שלנו היבטים חברתיים, קהילתיים וסביבתיים. מחירי הילקוטים מאמירים כל שנה ואין שום סיבה לשלם הרבה כסף, כשניתן להעביר, כמו פעם, תיקים טובים מילד אחד לאחר. אנחנו מנקים את התיקים ויש בכך אלמנט של מיחזור וחשיבה ירוקה גם על הסביבה ומבחינה צרכנית".

במהלך חודשי יולי-אוגוסט תוכלו לתרום או לקבל תיק, או להוביל פעילות באזור מגוריכם. לפרטים עמוד הפייסבוק:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=736111383195412&id=610994792373739

ובטלפון של "הקרן לידידות": 9779*