צילום אילוסטרציה: shutterstock

    

בעקבות עבודות להקמת הקו האדום של הרכבת הקלה של חברת תנ"ע, עיריית בת ים מקדמת הסדרי תנועה חדשים על מנת להקל את עומסי התנועה באזור ולמען התושבים.

במסגרת השינויים, החל מיום ראשון הקרוב (ה-22 ביולי) תתאפשר בשעות הלילה הפנייה שמאלה מרחוב החשמונאים לרחוב ליוספטל, וזאת בנוסף לפנייה ימינה המתאפשרת כעת.

בנוסף, על מנת להקל את התנועה בתוך שכונת ותיקים ואת הכניסה ויציאה ממנה, דנה ועדת התנועה העירונית בתוכנית להפוך את רחוב החשמונאים מרחוב חד סטרי לרחוב דו סטרי על מנת לווסת את התנועה באזור, ולאפשר יציאה נוספת מרחוב החשמונאים לכיוון רחוב אנילביץ'.

צעד נוסף שיעשה על מנת להפחית את הפקקים שנגרמים עקב העבודות להקמת הרכבת הקלה בעיר הוא מתן אפשרות ליציאה מסמטת ברץ לרחוב אנילביץ ע"י ביטול סמטת ברץ כרחוב ללא מוצא.

השינוי יעשה ע"י סלילת כביש במקום המדרכה שבמקום. סמטת ברץ מחברת בין רחוב גולומב לרחוב אנילביץ, כיום קיים בין הרחובות מעבר רק להולכי רגל ובהמשך בעקבות השינוי הצפוי תתאפשר תנועת רכבים ויציאה נוספת משכונת ותיקים לרחבי העיר.

מיום תחילת העבודות פועלת העירייה מול נת"ע ומשרד התחבורה על מנת למזער את הפגיעה הנגרמת לתושבים בשל העבודות ולאפשר דרכי גישה חלופיות. עיריית בת ים תמשיך לפעול מול כל הגורמים על מנת להבטיח שמירה על איכות חיי התושבים במהלך סלילת הר