הפגנת המחאה בבת ים | צילום: איריס פרדלין

הורי בת ים הצטרפו הערב (7.7) למחאה כנגד ריבוי פרשות ההתעללות המזעזעות בגני הילדים הפרטיים שנחשפו בשנה האחרונה בכל רחבי הארץ.

על פי מארגני המחאה ברחבי הארץ, לנוכח אוזלת היד שמגלים מוסדות המדינה האמונים על פתרון הנושא, מתקיימת היום מחאת המונים ב- 25 מוקדים ברחבי הארץ. בבת ים היא נערכת בטיילת רביירה (רחוב בן גוריון פינת נורדאו).

"הגיע הזמן לצאת לרחובות ולהילחם על חיי הילדים שלנו", אמרו התושבים. "אנחנו בקהילת 'אימהות מבת ים' החלטנו להפסיק לשתוק, לצאת לרחובות ולדרוש מהמדינה להגן על הילדים שלנו".

צילום: הילה ססי

מחאת ההורים בבת ים. צילום: יניב אוחנה

המארגנים, מספרים כי הדרישה שלהם זה קודם כל פיקוח על מעונות היום והגנים, רישיון העסקה למטפלות, מצלמות במעונות והחמרת ענישה עם מטפלות וגננות מתעללות.

איריס פרדלין פעילת חברתית ונציגת ציבור בועדת חינוך בעיר: "אני אמא לשלושה ילדים ותושבת העיר, לצערי ושניים מהם עברו התעללות בגנים פרטיים בגיל הרך. כעת אני גאה שהורי בת ים יצאו לרחובות, כי הגיע הזמן לשינוי, המדינה חייבת לבצע פיקוח בגנים בגילאי 0-3".

מחאת ההורים בבת ים. צילום: יניב אוחנה

הילה ססי, ממובילות המאבק בבת ים מוסיפה כי "אנחנו ההורים נמצאים בין הפטיש לסדן, כיוון שאנו רוצים להעיר לגננות לפעמים על דברים מסויימי םאך חוששים שזה יגרום להן לתהנקל לילדינו. זה פשוט מצב אבסורד,  מישהו צריך לקחת אחריות ע להילדים שלנו מגיל לידה עד גיל 3".

אחז אגם, יו"ר ועד הורי הגנים הארצי וממארגני המחאה, הוסיף: "כמות המוקדים שנפתחה, מעידה על כך שההורים לא מוכנים יותר לשבת בחיבוק ידיים והחליטו לעשות מעשה ולצאת לרחובות. אנחנו נעשה הכל כדי שתמונות האלימות שראינו יהיו האחרונות שנראה ונשיג שינוי מהותי בתפישה של המדינה את הגיל הרך. אנחנו קוראים לכולם לצאת מהבית ולהראות שכולנו חזית אחידה שתכליתה לשמור על הילדים שלנו".