טרגדיה שהחלה במשחק | צילום: shuterstock

תביעה בסך 3.6 מיליון שקל הוגשה לבית המשפט המחוזי נגד בית חולים 'וולפסון'. על פי התביעה, ילד בן 10 הגיע לבית החולים לאחר שספג מכה בראשו ולא נלקח מיד לבדיקת סי.טי, וכתוצאה מכך הוא מוגדר במצב של 100 אחוז נכות לצמיתות, הפך לסיעודי ובקושי מתנייד.

הטרגדיה החלה במשחק מחבואים תמים של הילד בבית סבתו. במהלך המשחק הילד קיבל מכה בראשו, חש עייפות ונרדם. כשהתעורר כעבור כשעה וחצי היו לו כאבי ראש והקאות. אמו מיהרה איתו למיון קופ"ח, שם הרופאה שלחה אותו מיד לבית חולים 'וולפסון'. לדברי ההורים, ב'וולפסון' הילד נבדק על ידי מתמחה בלבד שלא התייעץ עם נוירולוג. לפי התביעה, לו הרופא המתמחה היה מבצע בדיקת סי.טי פשוטה, הוא היה מגלה שבראשו של הילד מתפתח שטף דם, הרבה לפני שהדבר התגלה בפועל.

על פי כתב התביעה, שהוגש באמצעות עורכי הדין אריאל פרויליך וניסים פרחי ממשרד פרויליך־פרחי, רק אחרי שהילד איבד את הכרתו הוא הובהל במהירות לבית חולים 'איכילוב', שם ביצעו לו בדיקת סי.טי והוא הוכנס בדחיפות לניתוח. חייו של הילד אמנם ניצלו, אבל מוחו לא שב לתפקד כמקודם.

עו"ד פרחי ופרויליך | צילומים: לירון מולדובן

על פי חוות דעת של מומחית בנוירולוגיה שצורפה לתביעה, "הילד זקוק ויזדקק תמיד לעזרה מלאה בכל התפקודים היומיומיים ובתקשורת עם הסובבים אותו ונכותו היא 100% לצמיתות".

התביעה דורשת פיצוי על נזק מיוחד בסך של כ־3.6 מיליון שקל, וכן פיצוי על נזק כללי כפי שיקבע בית המשפט.

מ'וולפסון' נמסר בתגובה: "קיבלנו את כתב התביעה לפני ימים בודדים ואנו עוד לומדים אותו".