זה לא סוד שקיץ, ים וגלידה הולכים ביחד. זאת הסיבה שבבת ים תוכלו למצוא מגוון גלידריות מעולות המתרכזות בעיקר בחוף הים ולאורך הטיילת. יצאנו לבדוק ארבע מהגלידריות המומלצות בעיר, וחזרנו עם אקסטרה קלוריות, ומתוק בפה.

גלידריית 'ויקטורי'

הסיפור של רשת הגלידריות 'ויקטורי' מתחיל ביפו לפני יותר מ-70 שנה. אז עוד קראנו לה "בית הגלידה".

העסק המשפחתי צמח ויצא גם מחוץ ליפו ונחת בטיילת בת ים בשנת 1999 כאשר הסניף בטיילת הוא אחד העסקים הוותיקים, מחלוצי העסקים במקום.

הנרי סאסין הבעלים, מספר: "המשכנו למכור גלידה וראינו את הילדים שקפצו כדי לראות את הטעמים של הגלידות דרך הזכוכית, הופכים לבוגרים ולהורים בעצמם - והיום מגיעים עם הילדים שלהם".

גלידת ויקטורי. צילום: עידן גור

הגלידריה מתמחה במבחר גלידות רב ואיכותיות ולצדה עוד פיתויים טעימים כמו, ופל בלגי, פרוזן יוגורט, קפה ומאפה, משקאות קלים, שייקים וגלידת יוגורט.

כתובת: בן גוריון 77 בת ים

שעות פעילות: כל יום בין השעות 9:00-03:00

שירות משלוחים - 03-5443656

גלידת 'לה גופרה'

רשת הגלידות 'לה גופרה' אשר החלה את פועלה בצפון, קיימת משנת 2002 ומונה כ-30 סניפים, כאשר הסניף בבת ים חוגג ב-2 לאוגוסט שנה מאז פתיחתו.

ב'לה גופרה' מתמחים בהכנת וופלים, קרפים וגלידות שכל מוצרי הגלם שלהם מגיעים מאיטליה ואופן הייצור האיכותי של הגלידה הוא מאוד קפדני ונעשה במקום.

גלידת לה גופרה. צילום: באדיבות לה גופרה

הצוות במקום מספר כי, הם אוהבים לתת שירות. אם מגיעים אנשים עם מוגבלויות הם ייצאו לקראתם, ובמידה ויש לקוחה בהריון שמחכה בתור - היא תקבל שירות ראשונה.

כתובת: טיילת סאן, הטיילת החדשה

שעות פעילות: א-ה 8:00-00:00, שישי-שבת 07:30-01:00

גלידרית 'גולדה'

רשת גלידריות 'גולדה' הוקמה בשנת 2012 כרשת בת לרשת הגלידות 'ANITA' מתל אביב. כיום מונה הרשת 40 סניפים מצפון ועד דרום.

ב'גולדה' חרטו על דגלם את הטריות וחוסר ההתפשרות על הכנת הגלידה וחומרי הגלם שממנה היא נעשית. הכנת הגלידה מתבצעת בסניפים עצמם ואל מול עיניי הלקוח משלב הכנת בסיס הגלידה, דרך תוספת חומרי הגלם ועד הרטבים מעל.

גלידת גולדה. צילום: אפיק גבאי

הסניף בבת ים מצטרף לטרנד שסחף את כל המדינה בגלידה ייחודית ויוצאת דופן שמחליפה צבעים בעת האכילה. הגלידה בצבע כחלחל בעלת טעם וניל פירותי עדין המשולב בשמנת עשירה ומחליפה לשלושה צבעים שונים מכחלחל לסגלגל ולאחר מכן לוורוד בעת המפגש עם שינוי טמפרטורות וחומציות הפה.

כתובת: דרך בן גוריון 85, טיילת בת ים

שעות פעילות: א-ש 8:00 עד חצות

גלידריית 'דלי קרים'

הרשת הוקמה בראשון לציון בשנת 1989 ומונה היום 26 סניפים. הסניף בבת ים, אשר עבר השנה שיפוץ מסיבי, חוגג ב-1 בספטמבר 12 שנים לקיומו.

בגלידריה מוגשות גלידות בסגנון אמריקאי אשר מבדיל אותי מגלידות איטלקיות בכך שכל הרכיבים, התוספות והרטבים, נמצאים בתוך הגלידה ולא רק כקישוטים.

גלידת דלי קרים. צילום: עידן גרוס

הגלידה ב'דלי קרים' היא בעלת מרקם מיוחד ועשיר והסניף מתהדר ב-30 טעמים מיוחדים אשר אהובים במיוחד על המבקרים מבת ים, ושמלווים את הסניף מאז הקמתו - כמו וניל צרפתי ושוקולד בלגי, וניל עם פצפוצי שוקולד ופקאן סיני.

כתובת: דרך בן גוריון 115, טיילת בת ים

שעות הפעילות בחודשי הקיץ בין השעות 10:00-2:30 באמצע השבוע ובשישי-שבת עד אחרון הלקוחות.