תושבת בת ים, פנינה פוגל, הבחינה השבוע בכיכר חדשה שנבנתה בכניסה לעיר מכיוון ראשון לציון לזכרו של תומר חזן ז"ל, תושב העיר אשר נרצח בחודש ספטמבר 2013 בקלקיליה. "אני עוברת בכיכר הזאת בכל בוקר והיום החלטתי לצלם, אני מסתובבת כל היום עם תחושה כבדה בבטן. למרות שלא הכרתי אותו או את משפחתו באופן אישי, אבל כתושבת בת ים 61 שנים שמאוד מחוברת לעיר, אני זוכרת היטב את המקרה הטרגי הזה".

תומר חזן ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה. הכיכר על שמו. צילום: פנינה פוגל

תומר נולד בשנת 1992 בראשון לציון, אך גדל והתחנך בבת ים. הוא נרצח בקלקיליה בחודש ספטמבר 2013. את הפיגוע ביצע מחבל שעבד עמו במסעדת "צחי בשרים" בה עבד בזמנו הפנוי. הוא סימן אותו כחייל צה"ל והוליך אותו שולל בנוגע לזהותו.

בדיעבד הסתבר כי אירוע החטיפה והרצח נרקם כחלק מתוכנית לשחרור אסירים פלסטינים מהכלא הישראלי ורק תושיית המשפחה וכוחות הביטחון, היא שמנעה את העברת הגופה לידי גוף טרור, למשא ומתן לשחרור מחבלים מהכלא.

תומר אהד את מכבי תל אביב מגיל צעיר והצטיין בספורט ובכדורגל. היה לו מקום קבוע במשחקים בשער 11 והוא אף הספיק להשתתף בעבר במשחקי הניצחון באליפויות. עד היום משפחתו בשיתוף העירייה, עורכת טורנירים לזכרו בהם משתתפים גם שחקני מכבי תל אביב בעבר ובהווה.בנוסף לכך, במסגרת הנצחתו בית הכנסת 'אורות התחיה'  בבי"ס  'דרכא המר' שהוקם לאחר רצח שלושת הנערים נקרא על שמו ועל שם איל יפרח זכרם לברכה.

כמו כן, המשפחה בשיתוף מחלקת הספורט הקימו לזכרו בבי"ס  "חשמונאים" בו למד חדר המשמש לפעילות אמנותית מוזיקה מחול ושירה ולעשייה שמחה ויצירתית. החדר עומד לשימוש התלמידים לפעילויות בית ספריות ולחוגים המתקיימים בו.

הכיכר החדשה לזכרו שעבודת בנייתה הסתיימה השבוע, מחברת בין בת ים לשכונת פאבלו בראשון לציון ונעשתה ע"י האמן רענן כספין אשר עבד יחד עם ההורים להקמתה.

מעיריית בת ים נמסר כי, לאחר רצח החייל תומר חזן ז״ל, ההורים פנו אל עיריית בת ים בבקשה להנציח את זכרו של בנם. עיריית בת ים נענה לבקשתם ובוועדת שמות נתנו לכיכר שם והקצו תקציב לאנדרטה.