תחילת הסיפור ביום ניקיון משותף עם הורי הילדים, שיזמה גננת מבת ים. המבצע נערך מאחר וחצר הגן הייתה מלאה בענפים יבשים וגזם, ולאחר שלדברי הגננת בקשתה לגנן מטעם העירייה לא נענתה. הגננת האיכפתית ביקשה מהורי הגן "לתת יד" ולעזור להפוך את החצר נקייה עבור הילדים, היא לא ציפתה לאופן שבו הדברים יתגלגלו משם.

הוראת עיקול לגננת | צילום: shutterstock ופרטי

יום הניקיון נערך באחד מימי שישי בשנת הלימודים הקודמת. הורים שהגיעו על חשבון זמנם הפנוי, ניקו את החצר מגזם, ובזמן שהגננת הייתה בגן וערכה קבלת שבת לילדים, הניחו ההורים את הגזם מחוץ לגן. 

באותו זמן הגיע למקום פקח עירוני. "הוא התחיל להתווכח עם ההורים, שמעתי את הנעשה, ויצאתי לראות מה קרה", מספרת הגננת. לדבריה, הסבירה לפקח שהוצאת הגזם נעשתה בתום לב, והפסולת תוחזר לגן באותו רגע, "אך הוא סירב לקבל את דבריי וכתב דו"ח עם שמי הפרטי", היא אומרת.

לדברי הגננת, מאותו רגע החלה מסכת ארוכה מול העירייה לערעור וביטול הדו"ח. "התשובה שקיבלתי כל הזמן הייתה ש'הנושא בטיפול', גם אחרי שהנהלת העיר התחלפה, הנושא עדיין בטיפול", היא מספרת.

לאחרונה הופתעה הגננת לגלות דו"ח שהגיע לביתה, ועליו סכום מעודכן של למעלה מ-950 שקלים, ובנוסף לו - הוראת עיקול על רכושה בשל אי תשלום. "כמובן שנבהלתי מאוד", אומרת הגננת, ומוסיפה: "הוצאה לפועל זה ממש לא צחוק. אני מזועזעת מההתנהגות של העירייה. אני אדם שומר חוק ואין לי חובות, ממש עושים לי עוול ופוגעים בשמי הטוב".

מהסתדרות המורים המסייעת לגננת, נמסר:"עיריית בת ים מצד אחד לא דואגת לתחזוקת הגן, ומהצד השני מחלקת קנסות לאנשים שכן דואגים לרווחת התלמידיםלא יתכן שגננת שפועלת למען ניקיון הסביבה בגן תקבל דו"ח ואיום מההוצאה לפועל. אנו קוראים לעיריית בת ים לבטל את הדו"ח לאלתר ולפעול לתחזוקת הגנים באופן קבוע. אנו רואים בחומרה רבה את הנושא".

מעיריית בת ים נמסר: "ביטול הדוח נמצא בימים אלה בבחינה של הפיקוח העירוני"