אמש (ראשון) בשעות אחר הצהריים יצאה הודעה רשמית מטעם רכבת ישראל, ובה הוסבר שבשל תקלה במערכת האיתות במקטע בין תחנות תל אביב ההגנה לתל אביב סבידור, יחולו שינויים בתנועת הרכבות. תנועת הרכבות בין תחנות לוד וראשל"צ 'הראשונים' הופסקה כליל. בין הנוסעים שנותרו על הרציף היו גם באי תחנות בת ים, והנוסעים שתכננו להגיע אליהן.

תחנת רכבת יוספטל בת ים | צילום: קובי קואנקס

העיכוב הבלתי צפוי, שהגיע לאחר שבוע שבו השבית ועד עובדי הרכבת מספר רב של נסיעות, עורר כעס בקרב הנוסעים. "חבל שמעדכנים רק אחרי שמבטלים רכבות ולא מודיעים בזמן", מספרת תושבת בת ים שמצאה עצמה תקועה בתל אביב.

לדברי התושבת ההודעה הראשונית הייתה שהרכבת תאחר בכמה דקות, וזו שאחרי מבוטלת, "אבל גם את הרכבת של שעה 15:34 ביטלו בלי להודיע לנוסעים", היא אומרת. מאחר ומיהרה לאסוף את ילדיה מהגן היא נאלצה לקחת מונית.

"אם הייתי יכולה, הייתי נוסעת עם הרכב כמו שעשו רבים מחבריי לעבודה", היא אומרת, ומוסיפה: "יש כבר תחושה של ייאוש, הלקוחות שבויים בידי הרכבת, ואי אפשר לסמוך עליה לצערי".

לאחר התקלה של אתמול הגיעה זו של הבוקר (שני). הפעם הייתה זו הרכבת של 07:36 מיוספטל לתל אביב שנתקעה בין תחנת 'וולפסון' לצומת חולון. 

ממתינים על הרציף לרכבת | צילום המחשה: אריאל ימיני

"חיכינו על הרכבת כחצי שעה, היינו בטוחים שזו שוב שביתה איטלקית של עובדי הרכבת אבל בסוף הסתבר שזו תקלה וגררו אותנו בחזרה לראשון", מספר אלירן גולן, מנהל עמוד הפייסבוק ״עוצרים את הרכבת״.

בשל תקלה זו, נוצר עיכוב גם ברכבות שאחריה, "כלומר, שוב פעם איחרתי לעבודה בחסות רכבת ישראל", הוא אומר. 

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "טכנאי רכבת ישראל עשו את מירב המאמצים ע"מ להתגבר על התקלה מהר ככל הניתן ולמזער את הפגיעה בנוסעים. אנחנו מתנצלים בפני הנוסעים על חוסר הנוחות שנגרמה להם ומזכירים כי הם זכאים לפיצוי אשר יטען ע"ג כרטיס הרב-קו, במסגרת פיילוט הפיצוי האוטומטי".