וולפסון | צילום: אבי מועלם

     

למרות המחאות, האזהרות והשביתות, נראה כי אלימות נגד צוותים רפואיים הפכה לדבר שבשגרה. השבוע הוגש כתב אישום נגד תושב חולון (30) בגין תקיפת עובדי מד"א ומאבטחי בית החולים וולפסון שרק ניסו להרגיע אותו בזמן שהוא שיכור ומתנהג בתוקפנות.

על פי כתב האישום שהוגש נגד האיש לבית המשפט השלום בתל אביב, הוא הגיע לתחנת דלק מרכזית בעיר כשהוא שיכור ונכנס לחנות נוחות. הנאשם פנה למוכר בחנות והחל לקלל אותו נמרצות, לאיים עליו ועל בני משפחתו ולכנות אותו בשמות גנאי ואף להיצמד אליו בגופו ולנסות להכות אותו.

המוכר הדף את הנאשם ואף הזעיק עזרה. למקום נכנס לקוח שניסה לסייע למוכר ובינו לבין הנאשם פרצה קטטה במהלכה הכה האיש את הנאשם באגרופים ועזב את המקום. למרות החוויה הקשה, המוכר מיהר להזעיק את מד"א בבקשה שיפנו את האיש הפצוע ותוך זמן קצר הגיע למקום אמבולנס שפינה את הנאשם.

גם במהלך הנסיעה ובזמן שהפרמדיקים ניסו להעניק לו טיפול רפואי, המשיך הנאשם במעשיו.

בזמן שהוא מדמם ניסה האיש להרוס דברים באמבולנס והשליך ציוד רפואי. בהגיעו לבית החולים וולפסון הנאשם קילל את מאבטחי בית החולים וניסה לבעוט בהם, הוא המשיך לזרוק דברים על הצוות הרפואי ולקלל את העוברים והשבים כאשר בשלב מסוים אף הצליח לאחוז סכין ולהחביא אותה בכיסו. בשלב מסוים הוא היכה באגרוף את אחד המאבטחים והמשטרה הוזעקה למקום.

גם כשהגיעו אנשי חוק המשיך האיש להתפרע, הוא איים עליהם, התפרע בנייד ובעט בחלונות הרכב תוך כדי שהוא מאיים על חיי השוטר שניסה לגבות עדות מהמאבטח הפצוע. בגין מעשיו מואשם האיש באיומים, הפרת שלום הציבור והחזקת סכין שלא למטרה כשרה.