בלשי משטרת ישראל שהגיעו לדירה ברחוב גולומב בשכונת גיל עמל בהוד השרון, נדהמו לגלות כי במקום נפתחה מעבדת סמים ובה מאות שתילי קנאביס במשקל כולל של כ-106 ק"ג. השווי המוערך של הסחורה הוא כמספר מיליוני שקלים.

שוטרת במעבדה שהתגלתה בגיל עמל | צילום: דוברות המשטרה

במהלך החיפוש במעבדה איתרו הבלשים רכוש רב שכלל בין היתר: נורות, מאווררים, מזגנים, שנאים, מסנני פחם, מדי טמפרטורה, דשנים וצינורות השקייה. עוד עולה מחקירת המשטרה כי החשודים, שני אחים (56, 54) מבת ים ביצעו שינויים במערכת החשמל על מנת למנוע קריאה של צריכת החשמל ותשלום עבור החשמל, כל זאת תחת תוך כדי יצירת סכנה גדולה של שריפה והתחשמלות במקום.

במהלך ארבעת החודשים בהם האחים החשודים גידלו את הסמים במעבדה, הם גנבו, על פי החשד, חשמל בשווי של כ-5,000 שקל לכל חודש בו פעלה המעבדה.

החשודים נעצרו ב-27.3.19 ומעצרם הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בפתח תקוה. השבוע הפרקליטות הגישה נגדם בבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום בעבירות של ייצור סמים, החזקת סמים שלא לצריכה עצמית ונטילת חשמל במרמה. יחד עם כתב האישום הוגשה נגדם גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם ובקשה לחילוט הרכוש שנתפס במעבדת הסמים, כולל רכבו של אחד האחים.