דירה המוצעת למכירה בבת ים. צילום: משרד ד"ר נדל"ן רחוב בן גוריון 43

זה לא סוד שבת ים הפכה בשנים האחרונות לפנינת נדל"ן במרכז הארץ. החופים שלה, הפשרת הקרקעות והקירבה לתל אביב עושים את שלהם. מגדלים מוקמים בעיר כמו פטריות אחרי הגשם ופרוייקטי תמ"א (תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה) סוחפים את העיר.

אך יחד עם כל החגיגה הנדל"נית הזו, מחירי הדירות בבת ים כמו בשאר מדינת ישראל, עולים בהתמדה. מומחי נדל"ן מספרים כי מאז שנת 2007 זינק המחיר ביותר מ-100% בממוצע הארצי.

סנדרה סרור, משווקת נדל"ן ממשרד התיווך 'ד"ר נדל"ן' ברחוב בן גוריון 43 בעיר,טוענת כי מי שהעלה את המחירים בבת ים היו בעיקר העולים מצרפת. "הצרפתים שמגיעים כעת לישראל עולים בעקבות אנטישמיות שגואה בצרפת . הם מגיעים מאזורי פריפריה ולכן גם המצב הסוציו אקונומי שלהם ממוצע לחלוטין. לכן, כמו רובנו הם לא יכולים להרשות לעצמם דירה בתל אביב והקרבה הגדולה לים היא פקטור משמעותי עבורם בבחירה בבת ים".

סנדרה סרטר. צילום: משרד ד"ר נדל"ן רחוב בן גוריון 43

לכן, אם אתם מחפשים דירה עד מיליון שקלים גם בבת ים כבר יהיה לכם קשה למצוא אחת כזו ו"אם תמצאו אחת כזו זה יהיה בדרך כלל דירה שזקוקה לשיפוץ רב או דירות בשלבים שונים של תמ"א ולאנשים אשר מתגוררים בהם פשוט אין סבלנות לשיפוצים, לרעש ולהמתנה לתוצר הסופי. לכן, הם בדרך כלל מוכרים את הנכס בצורה מיידית", משתף בעל משרד התיווך 'ד"ר נדל"ן חגי נתני.

חגי נתני. ד"ר נדל"ן | צילום: באדיבות ד"ר נדל"ן

מצאנו לכם כמה אפשרויות:

עד מיליון שקלים: בשכונת עמידר, ברח' ניצנה, דירת 2  חדרים בגודל 45 מטר נמכרת בכמיליון שקלים. במיליון ושישים אלף שקלים תוכלו לקנות זכאות לדירה בקרקע על שטח של 150 מטר קרוב לים.

דירה ברחוב השקמה שמוצעת למכירה. צילום: משרד ד"ר נדל"ן

עד מיליון ורבע שקלים: במידה ויש בכיסכם הון קצת יותר גדול ואתם מחפשים דירה בגובה של עד מיליון ורבע שקלים, המבחר הוא כבר גדול יותר. כך למשל תוכלו למצוא ברחוב ליבורנו דירת שלושה חדרים, בקומה רביעית בלי מעלית במיליון ורבע מיליון.

דירה במחיר דומה תוכלו למצוא גם ברחוב בן ציון ישראל המבוקש, 2.5 חדרים עם פוטנציאל לתמ"א. גם ברחוב רוטשילד, במרחק קצר מהים בניין שמתבצע בו פינוי בינוי, קומה ראשונה, 2.5 חדרים, אך זקוקה לשיפוץ רציני. גם ברחוב השקמה תוכלו למצוא דירה ב-1.2 מיליון שקלים, אשר זקוקה לשיפוץ רציני.

 

דירה ברחוב החשמונאים. מיליון וחצי. צילום: ד"ר נדל"ן

עד מיליון וחצי שקלים: אם תעלו את רף הקנייה שלכם למיליון וחצי שקלים, אז תוכלו בהחלט ליהנות מנכס שווה יותר כמו דירת שלושה חדרים ברחוב החשמונאים עם מרפסת שמש. אגב, ב-1.7 מיליון שקלים כבר תוכלו לקנות אפילו דירת 2 חדרים במלון לאונרדו סוויט עם נוף לים.

דירה מול הים. צילום: משרד ד"ר נדל"ן רחוב בן גוריון 43