תלמידי כיתה ו' מביה"ס 'ירושלים' שיצאו אמש (רביעי) לשיעור ימאות מתארים אירוע מפחיד שהתרחש על החוף. לדברי הילדים שלושה כלבים, שטיילו משוחררים הרחק מבעליהם, תקפו שתיים מתלמידות הכיתה ופצעו אותן.

סימני התקיפה | צילום: פרטי

"כל הכיתה צעדה יחד וכמה בנות הלכו מקדימה, ולידם שוטטו שלושה כלבים", מספרת אם של אחת התלמידות. "בתי שאינה חוששת מכלבים, ליטפה את אחד מהם, ולפתע הוא החל לנשוך אותה ברגלים. היא נפלה על החול, והוא טיפס עליה ושרט אותה בגב. חברתה, שעמדה לצידה, החלה לצעוק מבהלה ולברוח, ואז כלב נוסף תפס את החברה, ונשך אותה בקרסול".

לדברי הילדים במקום פרצה מהומה. "כל הילדים החלו לצעוק ולברוח, המורים המלווים נבהלו גם הם, והגישו עזרה ראשונה לבנות ששתתו דם, ומיד הזמינו אמבולנס, שפינה אותם לבית החולים להמשך טיפול", מספרת האם.

לדברי עדי ראייה בעל הכלבים הבחין בנעשה מרחוק, קרא לכלבים ונעלם.

ההורים מספרים שלמקום הוזעקה משטרה ונגבתה עדות מהנוכחים, ובהמשך הוגשה תלונה במשטרה. "הילדות בטראומה וכל הכיתה מזועזעת מהמקרה, הלכנו לבדוק אם יש צורך בחיסונים נגד כלבת", ממשיכה האם. 

עוד מוסיפים הילדים שאין זו פעם ראשונה בה הבחינו באותם כלבים מטיילים לבדם על החוף.

"חשוב מאוד שכל מי שמבלה בחוף הים ידע שקיימת סכנה כזו, כלבים משוחררים הם לא תמיד נחמדים, זה ממש מסוכן, ועלול היה להיגמר באסון", מסכמת אמה של אחת הילדות שנפצעו, ומדגישה: "אני מפצירה בבעלי הכלבים, שמרו עליהם קרוב. יש מקומות מיועדים לשחרור הכלבים, ובטח לא בקרבת ילדים".

ממשטרת ישראל נמסר: אתמול, לאחר קבלת הדיווח במוקד 100 של משטרת ישראל אודות האירוע, הגיעו שוטרים למקום ופתחו בחקירה. מדובר בחקירה שעודנה בראשיתה. מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות אולם נציין כי משטרת ישראל תבצע את כל הפעולות הנדרשות על מנת לאתר את החשוד ולמצות עימו את הדין". 

תגובת עיריית בת ים תתפרסם כשתתקבל.