בשורה משמחת למבקרי החופים בבת ים היום(ג'): בבדיקה של המשרד להגנת הסביבה על פי מדד 'חוף נקי', נמצאו חופי בת ים בין הנקיים ביותר בארץ.

חוף הסלע | צילום: קובי קואנקס

נתוני מדד "חוף נקי" ליום 15.7.2019 מראים כי 68.18% מהחופים שנמדדו דורגו כ"נקיים" עד "נקיים מאוד", לעומת 76.0% במדד הקודם.

תכנית "חוף נקי" של המשרד להגנת הסביבה פועלת משנת 2005 במטרה לשמור על חופי הים הלא מוכרזים נקיים במהלך כל השנה. לשם כך הוקם כלי להערכה אחידה ואובייקטיבית של מידת ניקיון חופי הארץ הלא מוכרזים.

המדד מספק מידע שקוף ועדכני על מצב הניקיון בחופים אלו ומסייע לפעילות האכיפה, מול רשויות שלא מבצעות את חובתן בשמירה על ניקיון חופיהן.

בבדיקה שנעשית אחת לשבועיים בכל חודשי השנה, נספרים כל פרטי הפלסטיק ובדלי הסיגריות, הפזורים בחוף. 

בבדיקות האחרונות שנערכו בראשית הקיץ בחודשי יוני - יולי 2019, נמצא כי החופים בבת ים קיבלו ציון של "נקי מאוד" והיא בין הרשויות החופיות הנקיות ביותר יחד עם, אשדוד תל אביב, הרצליה, גן רווה, נתניה וג'סר א-זרקא.

לעומתן - חוף השרון, עכו וטירת הכרמל הן הרשויות החופיות המלוכלכות ביותר.

מעיריית בת ים נמסר היום כי "זו הפעם השניה ברציפות מתחילת המדידות של המשרד להגנת הסביבה השנה, בהן נמצא כי חוף בת-ים הוא בין החופים הנקיים בישראל. ממצאי הבדיקה מבטאים את ההשקעה העירונית הרבה בפיתוח חופי הים ובשמירה על ניקיונם למען ציבור הרוחצים.

"לבת ים רצועת חוף של 3.5 ק"מ אשר זוכה לשבחים ולפרסים. אגף החופים של העירייה מבצע מבצעי ניקיון יזומים במהלך כל השנה ובעיקר לקראת פתיחת עונה הרחצה הרשמית. בנוסף ביום ה- 7.6.19 התקיים אירוע עירוני ראשון מסוגו באזור חוף הסלע והטיילת בשעות אחה"צ בנושא שמירה על חוף הים של בת ים".