רס"ב ראובן פרץ. סיור מרחב איילון | צילום: דוברות המשטרה

בזכות עירנות תושבים ופעילות זריזה ומיידית של שוטרי הסיור, רס"ב ראובן פרץ, וסמ"ש מוסטפא חאים, ממרחב איילון הושבה אתמול ׁ(שלישי) פעוטה כבת שלוש ללא פגע אל אמה. 

האירוע התרחש אתמול  בשעות הבוקר. למוקד המשטרה התקבל דיווח שעוברת אורח הבחינה בילדה קטנה משוטטת לבדה על המדרכה בצומת הרחובות ניסנבאום פינת הרב מימון בבת ים.

שוטרי סיור מרחב איילון שהיו בקרבת מקום הגיעו במהירות למקום, ושם פגשו באישה שהחזיקה בידיה את הילדה, שהייתה קטנה מדי מכדי לומר היכן היא מתגוררת. 

"השארתי את שותפי על המדרכה עם הילדה, והבנתי, כאבא לתאומים באותו גיל, שלאבד ילד בגיל הזה יכול להדאיג מאוד את ההורה ולהלחיץ אותו", מספר רס"ב פרץ ומתאר את השתלשלות האירועים: "החלטתי להיכנס לבניינים סמוכים ולבדוק אם יש דלת פתוחה, שממנה הילדה יצאה מהבית. אכן לאחר מספר בניינים שבדקתי הצלחתי למצוא בקומה ראשונה דלת שפתוחה למחצה".

הוא דפק בדלת ויצאה אישה עם תינוק כבן מספר חודשים, כשהיא מחזיקה בידיה בקבוק. "שאלתי אותה אם יש לה ילדה קטנה שכנראה יצאה מהבית, והיא לפתע שמה לב שהבת שלה, בת ה 3 חסרה", מספר פרץ ואומר שהרגיע את האם שנבהלה מאוד.

"הסברתי לה שהילדה נמצאת איתנו למטה, והיא אמרה שקרוב משפחה שביקר בבית ככל הנראה השאיר את הדלת טרוקה, וכנראה שבזמן שהאכילה את התינוק, הילדה פתחה את הדלת ויצאה החוצה בשקט וללא ידיעתה".

האם הנסערת מיהרה לצאת החוצה, קיבלה לידיה את הפעוטה ששבה לביתה בריאה ושלמה, ולא שכחה להודות בחום לשוטרים שהחזירו לה את בתה ללא פגע.