עמדות המאבטחים. "הבוטקה לוהט" | צילום: פרטי

שנת הלימודים מתקרבת לסופה, אך ברוב בתי הספר ייפעלו בחודש הקרוב קייטנות קיץ, והמאבטחים והמאבטחות יעמדו על משמרתם בשערים, חלקם בתוך עמדות שמירה לוהטות ללא מזגן. "העירייה הבטיחה בחודש שעבר לשדרג את סביבת העבודה שלנו, אבל המצב אינו סובל דיחוי, וזה משפיע על הבריאות שלנו", מספר אחד המאבטחים בבת ים.

שיחה עם מספר מאבטחים בבתי ספר שונים בבת ים מלמדת שעומס החום, שרק הולך ומחמיר, גרם למספר מקרי התייבשות. "ההוראה של הקב"ט הראשי היא לשבת תמיד ליד השער ובכניסה לגנים, אך כיוון שלחלקנו אין מבנה, ולחלקנו יש מבנה ללא מזגן, זה פשוט בלתי אפשרי", משתפת אחת מהן, ומדווחת שהשבוע הגיעה לטיפול בבית החולים בשל התייבשות.

"במצב כזה שבו המאבטחים נאלצים לעבוד תחת השמש היוקדת, לא פלא שאני ועוד כמותי הגענו למצב שבו התייבשנו ונזקקנו לטיפול רפואי", היא אומרת.

מאבטח נוסף מסביר שהדרך היחידה שלו להתרענן היא להיכנס לתוך אחד הגנים או אל תוך בית הספר לכמה רגעים של מזגן. "וזה אומר בעצם שאנו לא מבצעים את עבודת השמירה עליה אנו אמונים", הוא אומר.

מאבטחת נוספת מוסיפה ואומרת: "אני סובלת ממיגרנות, ועבורי זה פשוט בלתי אפשרי לשבת בחוץ, בחום ובלחות הבלתי נסבלים הללו. חייבים לזכור שאנחנו צריכים להמשיך ולאבטח את מוסדות החינוך בעיר בתנאים הלא הגיוניים האלה כמעט כל הקיץ עד לסיום הקייטנות באמצע אוגוסט".

מהעירייה נמסר בתגובה: "אנו רואים חשיבות גדולה בשדרוג סביבת עבודתם של מאבטחי מוסדות החינוך. לאחרונה הנהלת העיר אישרה התקנת עשרות מזגנים בביתני המאבטחים במוסדות החינוך, והוחלפו חלק ניכר מהביתנים הישנים בחדשים. במסגרת תוכנית העבודה של העירייה לשנה הקרובה, החלה מחלקת ביטחון בהליך סדור להמשך שדרוג עמדות השומרים בכל בתי הספר בעיר, על מנת לאפשר לכל מאבטחים סביבת עבודה נעימה לאורך כל ימות השנה."