צילום: shutterstock 

בעקבות מקרה אלימות חריג של ילד כלפי גננת וסייעת בגן ילדים במרכז בת ים, הסתדרות המורים תשבית מחר (יום ה') את הלימודים בגן למשך שעתיים, והוא ייפתח רק בשעה 10 בבוקר.

בהסתדרות המורים מסבירים כי ההשבתה באה לאחר שהבוקר בגן, היכה ילד כבן 5 בצורה חריגה את נשות הצוות החינוכי. כמו כן, אותו הילד היכה גם את שאר ילדי הגן. הגננת והסייעת פונו לקבלת טיפול רפואי עקב חשש לשברים בזרועותיהן.

ענת דדון יו"ר הסתדרות המורים בבת ים וראש המחלקה לגננות בהסתדרות המורים, מספרת כי נקראה ע"י הגננת בכיתה המקבילה להגיע במהירות לגן בבת ים וראתה כי, "ילד בן 5 עם מקל של מטאטא הכה את הגננת והסייעת, כרגע הן נמצאות בטיפול רפואי בבית החולים, אני חוששת שמדובר בשבר".

עוד מספרת דדון כי הילד היה ככל הנראה בסערת רגשות, "הוא זרק את התיקים והנעליים של שאר הילדים לעבר הרחוב ולכביש, והרביץ לכל מי שהעז להתקרב לאזור". לדברי הצוות, האירוע החמור התרחש לאחר שניסו ללא הואיל להרגיעו, אך הוא המשיך להכות את חבריו לגן ואת הצוות. 

"אני לא מאשימה את הילד אלא את ההורים", אומרת דדון ומסבירה: "כאשר הגננת התקשרה להורים בוכה לספר על האירוע וביקשה מהם לבוא לקחת את הילד, אביו אמר לה: זו את שהרבצת לילד שלי ואני אזמין לך משטרה".

"הגננות אינן שק החבטות של החברה, ואנו לא נקבל שום גילוי אלימות כלפי עובדי ההוראה, לא מילולית ולא פיזית, לא מההורים ולא מהילדים. משרד החינוך חייב להתעורר, יש גננות שממשיכות לקבל מכות והם מבטיחים שיכינו תוכנית עבודה, אבל מתי? מקרים דומים ממשיכים לקרות ברחבי הארץ מדי יום ואנחנו לא נשתוק", מסכמת דדון. 

מהסתדרות המורים נמסר: "אנחנו מגלים אפס סובלנות כלפי כל אירוע של אלימות הפוגע בכבודם ובשלומם של עובדי ההוראה ורואים אירוע זה בחומרה רבה".

מעיריית בת ים נמסר: "נבדוק את המקרה לעומק ונבצע תחקיר לבירור המקרה".