המעון החדש ברחוב נביאים | צילום: דוברות עיריית בת ים

.

בימים אלה הסתיימה הקמתו של מבנה חדש שנבנה כמעון לגיל הרך ברחוב הנביאים בעיר. נציגי העירייה והחברה לתרבות פנאי וספורט מסרו השבוע את מפתחות המבנה לארגון ויצ"ו. בשבועות הקרובים ארגון ויצ"ו ירהט ויאבזר את המבנה, על מנת לבצע העברה של מעון ויצ"ו השוכן ברחוב האורגים למבנה החדש ברחוב הנביאים.

לקראת הפתיחה הרשמית יתקיים טקס חנוכת המעון במעמד ראש העיר,  צביקה ברוט, נציגי ארגון ויצ"ו העולמי ומשפחת התורמים. ראש העיר, צביקה ברוט, בירך על הקמת המעון החדש. לדבריו, "המעון החדש ישרת את ילדי הגיל הרך שיזכו לחנוך את המבנה החדיש והעדכני ולהתחנך במסגרת מובילה ויצ"ו". ברוט הודה לארגון ויצ"ו העולמי על גיוס התורמים ולמשרד העבודה והרווחה הסיוע הכספי בהקמת המעון.

היקף עלות הפרויקט של בניית המעון מוערכת בכ- 5 מיליון שקל. המבנה כולל שלוש כיתות גן. הקמת המבנה החדש יצא לפועל אודות לתרומה של  מיליון וחצי שקל אשר גייס ארגון ויצ"ו העולמי, וסיוע בהיקף של  2.8 מיליון שקל, שניתן על ידי אגף המעונות של משרד העבודה והרווחה.

המעון מיועד לגילאי 0-3 ע"פ קריטריון זכאות משרד העבודה והרווחה (לשעבר תמ"ת). קומת המבנה התחתונה תשמש שלוש כיתות מעון (על פי גילאים). הקומה השנייה של המבנה צפויה  להוות שלוחת מתנ"ס לפעילות חוגים ופנאי לרווחת  הציבור.