ברוט ובכר. עוד לא נאמרה המילה האחרונה | צילומים: קובי קואנקס, להבה בלום    

"הליכוד לא יממן את הוצאות קמפיין הבחירות של מר צביקה ברוט בבחירות החוזרות לראשות עיריית בת ים", כך כתב היועמ"ש של תנועת הליכוד, אבי לוי, במכתב שנשלח ביום שני השבוע לגזבר הליכוד, אריק הורביץ. במחנה ברוט מסרבים להתרגש ובמחנה בכר לא מסתירים את תחושת הסיפוק.

"בבחירות לראשות העיר בת ים לא זכה אף מועמד ב-40 אחוז מהקולות ולכן תתקיימנה בחירות חוזרות", צוין בתחילת המכתב. "בחוות דעתי מיום ה-10 באוקטובר הבעתי את עמדתי לפיה, ועדת ההיגוי העליונה של הליכוד האחראית על הבחירות לרשויות המקומיות קבעה כי הליכוד לא יציג מועמד מטעמו בבחירות לראשות העיר בת ים, אלא יגיש רשימת מועמדים בבחירות למועצת העיר בלבד. ולכן על הליכוד לחדול מלממן את הוצאותיו של מר ברוט כמועמד הליכוד לראשות העיר.

"חוות דעתי בעינה עומדת. הליכוד לא יממן את הוצאותיו הקמפיין של מר צביקה ברוט בבחירות החוזרות לראשות העיר בת ים".

במחנה ראש העירייה יוסי בכר רואים בחוות הדעת הזאת ניצחון, בעיקר בשל התמיכה הגורפת לה זכה ברוט משרי הליכוד והח"כים הבכירים לקראת הסיבוב הראשון. כזכור, מנגד עמד ראש הממשלה נתניהו שנתן את תמיכתו לבכר, צעד שגרר ביקורת מקרב מספר גורמים בולטים במפלגה.

העתקים של  המכתב נשלחו אל יו"ר ועדת ההיגוי העליונה של הליכוד חיים ביבס, לשר התיירות יריב לוין,  לח"כ דוד ביטן, למנכ"ל הליכוד צורי סיסו, ולרואה החשבון של המפלגה, מאור חמו.

במחנה ברוט מסרבים להתרגש מהמסמך ודוחים את המשמעיות הכלכליות שלו. מסניף הליכוד בבת ים אמרו בתגובה לדברים: "מדובר בחוות דעת שנדחתה על ידי הנהגת הליכוד. הנהגת הליכוד עומדת מאחורי צביקה ברוט, ואף העבירה כבר את הכסף (למעלה ממיליון שקלים) לצורך הבחירות".

"אנחנו מציעים למר בכר להפסיק לעסוק בהשמצות, שקרים ולכלוכים, אלא להתמקד בעשיה אמיתית. רוב תושבי העיר רוצים שינוי בעיר הזו, ורק הבת-ימים יחליטו מי יוציא אותם לדרך חדשה״.