האירוע הקשה התרחש ביום חמישי האחרון ברחוב דוד ילין במרכז ירושלים. מוט ברזל שצנח מאתר בנייה נפל בתוך שטח בית ספר ופגע בראשה של אחת התלמידות, נערה בת 15.

זירת האירוע ברחוב דוד ילין. צילום: נתן קניג, דוברות זק"א

 הנערה פונתה לבית החולים 'הדסה עין כרם' כשהיא מורדמת ומונשמת. במהרה התברר שהנערה הפצועה היא בתה של מורה מוערכת מביה"ס 'תחכמוני'. ההורים המזועזעים מבית הספר פנו לעזרת הציבור בתפילות למען שלומה.

"מדובר בתקרית שבה, על פי עדויות במקום מוט הברזל נזרק בצורת קשת לכיוון נערות בית הספר המסיימות סמינר בשעות אלה", מספר חבר של המשפחה. לדבריו המוט פגע בראשה של הנערה, והיא הובהלה לבית החולים בניידת טיפול נמרץ, ועברה ניתוח חירום.

"המשפחה מסביבה מתפללת שהמוח לא ניזוק. כעת מחכים שהנפיחות תרד, והילדה תתעורר. הם מבקשים שתצטרפו לתפילותיהם. לרפואתה של תהילה בת יעל", מבקש חבר המשפחה

ביום האירוע הקשה עיכבו חוקרי המשטרה מספר רב של חשודים, בהם מנהל העבודה של אתר הבניה.

ממשטרת ישראל נמסר: "עם קבלת דיווח על המקרה הגיעו שוטרים חוקרים וטכנאי זיהוי למקום, נאספו ממצאים וראיות. במסגרת החקירה עוכבו 14 מעורבים שחלקם שוחררו בתנאים  ו-2 מהחשודים הובאו לדיון בבקשת המשטרה להארכת מעצרם ובסיום הדיון החליט בית המשפט לשחררם  בתנאים.

האירוע נמצא  בחקירה שעדיין מתנהלת, ומטבע הדברים לא נוכל לפרט אודותיה בשלב זה. משטרת ישראל תמשיך לחקור את המקרה במקצועיות וביסודיות, על מנת להגיע לחקר האמת ולמצות הדין עם המעורבים".