כבר לפני למעלה מחודשיים הוכרזה גינת השעשועים ברחוב דניאל כ'מבנה מסוכן', אך עדיין הגינה ממשיכה לעמוד במקום. התושבים הכועסים טוענים שזו "עוד תזכורת על חוסר התקציב של עיריית בת ים לטיפול השוטף בעניינים המוניציפליים בעיר". 

הגינה ברחוב דניאל. עניין תקציבי? | צילום: פרטי

"תחילה הופתענו לגלות כי הורידו נדנדות וגידרו חלקית את הגינה עם כתוביות של מבנה מסוכן", מספרים תושבי הרחוב אשר לאחר בירורים מול העירייה, העלו כי הגינה נבדקה ונמצאה כמבנה מסוכן. העירייה מתכננת להסיר את הגינה לחלוטין וכרגע אין בנמצא תוכנית לגינה חדשה לרווחת ילדי השכונה". 

בעיני התושבים, ההחלטה להסיר את הגינה במקום לתקן או להחליף אותה, היא תמוהה, ויותר מכך - היא מטרידה את מנוחתם. "ילדי כל האיזור משחקים בגינה, אנו פונים לעירייה בכל לשון של בקשה, גם ככה כל השדרה במקום סובלת מהזנחה רבת שנים, הכוללת ספסלים ופחים שבורים. למה לא לתקן את הבעיות בגינה במקום להסירה? אנחנו בטוחים שהעירייה יכולה למצוא תקציב קטן למען דור העתיד של העיר, הילדים שלנו".

במכתב תשובה מהעירייה שקיבלו התושבים על התלונות, נמסר: "הפירוק יתבצע בשבועות הקרובים בכפוף לאישור תקציבי". 

"כרגע אין בכלל אישור תקציבי לפירוק הגינה וכבר היא עומדת כך שבועות רבים", אומרים תושבים בתגובה, "הגדר שהקימו מסביב לגינה אינה מונעת מילדים להיכנס אליה ולשחק במפגע. מבנה שהוכרז כמסוכן יש להסיר מיד או לגדר בצורה טובה יותר, שכן המצב הנוכחי מסכן את הילדים, שלא תמיד מקשיבים להוראות המבוגרים". 

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "בימים אלה רחוב דניאל נמצא בפני פרויקט שיקום מקיף לאחר שנים של הזנחה.  עם סיום העבודות ברחוב, יותקנו מתקנים חדשים והגינה תעבור שדרוג גם כן. פרויקט בסדר גודל כזה לוקח זמן, ואנו נמשיך ונפעל ליצירת מרחב ציבורי מחודש ונעים".