רמת גן, רחובות, ראשון לציון ותל אביב-יפו הן ארבע הערים המדורגות במקומות הראשונים במדד איכות החיים שפרסמה היום (שלישי) הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. בת ים סוגרת את הרשימה במקום העצוב והנמוך ביותר.

בת ים | צילום: קובי קואנקס

לפי נתוני הלמ"ס בת ים נמצאת כאמור במקום ה-14 והאחרון בקרב הערים הגדולות, אותו מקום שבו הייתה גם בשנה שעברה.

העיר ממוקמת במקום האחרון במדדים: תוחלת חיים, עודף משקל בקרב ילדים בכיתה א', שביעות רצון מהדירה, שביעות רצון מהמצב הכלכלי ושיעור ההצבעה לכנסת (2015)

מתוך 33 המדדים הזמינים עבור בת ים, ב-23 מדדים מצבה פחות טוב מהממוצע הארצי. לעומת זאת ב-10 מדדים מצבה טוב יותר מהממוצע הארצי, ביניהם:

אחוז התאונות הקטלניות מתוך התאונות הדרכים בדרכים עירוניות בבת ים נמוך מאוד בהשוואה ליתר הערים הגדולות (0.82 אחוז לעומת הממוצע הארצי של 1.59).

אחוז בני העשרים ומעלה המרוצים מהתחבורה הציבורית גבוה מהממוצע הארצי (52.3% לעומת הממוצע הארצי שהוא 87.6).

מנגד אחוז המדווחים על רעש חיצוני המפריע להם בדירת מגוריהם הוא מהגבוהים ביותר בארץ -44.9% לעומת הממוצע הארצי 33.1.

גם שיעור השימוש באינטרנט בבת ים נמוך יותר מאשר בשאר הערים הגדולות ועומד על 65.3% לעומת הממוצע הארצי: 81.6.

הנתון האופטימי ביותר בדירוג הנתונים מלמד שבעיר בת ים הנתון החשוב של שיעור תמותת התינוקות הוא הנמוך ביותר בקרב הערים הגדולות. בכל השאר נראה שיש מקום רב לשיפור.

מעירית בת-ים נמסר בתגובה: ״הנתונים אינם מפתיעים וחוזרים על עצמם שוב ושוב, כי במשך 15 שנה דאגו בעיר בעיקר לאיכות החיים של הקבלנים - ולא של התושבים.
כעת זה משתנה. אנו מובילים מהפכה שכוללת שיקום הקופה הציבורית, שיפור השירות לתושב, הפחתה משמעותית במספר המגדלים שייבנו בעיר, והוספה מאסיבית של איזורי מסחר שיפתחו את בת-ים ויוסיפו לאיכות החיים של התושבים.
בתוך חמש שנים בת-ים תהיה במקום הראשון״.