ברחוב הנביאים בבת ים מתלוננים מזה מספר חודשים על דיירי רחוב ושיכורים הנמצאים ברחבה מול המרכז המסחרי וגורמים למטרד בקרב האוכלוסייה. השבוע, התגברו התלונות בשל לכלוך ושברי בקבוקים, שהפכו את פינת החמד במקום למפגע סביבתי.

יום טיפוסי ברחוב. "יש לעקור את הבמות" | צילום: תושבי העיר

לפני כשנתיים הציבה העירייה מין במות מסביב לעצים לצורך נוי, "הבעיה היא שבמקום נוי זה הפך למקום שבו רובצים הומלסים ושיכורים", מספרים תושבי רחוב הנביאים ומוסיפים. "בבקרים השיכורים משתמשים בבמות הללו כספסל ובלילות כמיטה, זה פשוט נורא".

במקום פועלת פיצוצייה המוכרת אלכוהול, "על פי תוקף החוק אין היא רשאית להציב שולחנות וכיסאות, אז הלקוחות כאמור משתמשים בבמות מסביב לעצים, מהשעה 7:00 בבוקר הם נמצאים פה ומחכים שהחנות תיפתח, יש פה ילדים קטנים שהולכים לבית הספר עם הוריהם ונאלצים לעשות עיקוף רק על מנת שלא להיתקל בהם

"יותר מזה, ישנו דר רחוב מסוים שנמצא במקום כבר חצי שנה ושום דבר לא עוזר, אף אחד לא מצליח לפנות אותו מפה למרות בקשות חוזרות ונשנות מהפיקוח העירוני. זה פשוט לא יאמן. איבדנו את תחושת הביטחון בשכונה שלנו", מספר תושב מודאג.

שברי בקבוקים ב'מדרחוב' | צילום: תושבי הרחוב

תושב אחר מוסיף: "בערבים, השיכורים שיושבים פה מתחילים לשיר קריוקי בקולי קולות ומנפצים בקבוקים, ובשישי שבת כאשר נערכת תפילה בבית הכנסת של חב"ד ממול, נכנסים ההומלסים, מעשנים ומציקים לעוברי האורח. זה פשוט מטרד שאין כמותו. חייבים להסיר את הבמות הללו לאלתר ולהקים גדר".

"אולי זה יהיה הדבר היחיד שיגרום לדרי הרחוב לעזוב את המקום", מוסיפה אחת הדיירות, ואף מציינת בנוסף כי הם גילו שמתחת לבמות "זה מקום משכנן של החולדות ולכן, על אחת כמה וכמה יש לעקור את הבמות הללו מפה".

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "העירייה ומשטרת מרחב איילון הקימו לאחרונה יחידה עירונית משותפת, לאיתור, טיפול ושיכון דרי רחוב, שתסייע במאמץ המוגבר שמשקיעה העיר לטיפול בסוגיה. במקום תוגברו סיורי הפיקוח והשיטור העירוני, ורק השבוע ניתנו מספר דוחות על הפרעת הסדר הציבורי באזור. בכל מקרה של הפרעה לסדר הציבורי אנו קוראים לתושבים לדווח בזמן אמת למוקד העירוני בטל' 107".