המחשה: shutterstock

תושב בת ים המתגורר במרכז העיר הגיש בקשה לצו הרחקה נגד אחד המתפללים שפוקדים בכל שבת את בית הכנסת שבו הוא מתפלל. לדבריו, המתפלל היכה את בנו בן השש, שחושש ממנו בכל פעם שהוא נקרה בדרכו. בבקשה לצו ההרחקה דורש התושב שאותו מתפלל יעבור לבית כנסת אחר.

לטענת התושב, לפני כחודשיים, בעת שהוא ובנו שהו בבית הכנסת באחד מימי החול, הגיע גם המתפלל. בשלב מסוים הוא טען כי הילד מפריע לו ועיקם את ידו, אירוע שהסתיים בצו הרחקה שניתן למתפלל. לפני כשלושה שבועות, בתפילת השבת, כך מספר התושב, הגיע אליו בנו הקטן בבכי וסיפר כי אותו מתפלל שהיכה אותו בעבר, היכה אותו פעם נוספת.

לדבריו, המתפלל לא הכחיש את המקרה וסיפר כי בעת שילד בן שנתיים וחצי נכנס לשירותים, הגיע בנו הקטן של המתלונן וכיבה לו את האור, מעשה שגרר בכי עז אצל אותו פעוט. לדברי האב, בירור קצר גילה שמי שעומד מאחורי כיבוי האור הוא בכלל שמש בית הכנסת שלא הבחין כי בתא השירותים יש מישהו. עוד טוען האב כי מאז אירוע האלימות האחרון הפך בנו הקטן לחרדתי, מרטיב בלילות, ואינו מוכן להגיע לבית הכנסת מחשש שייתקל בגבר שהיכה אותו.

בעקבות שרשרת אירועים זו, פנה האב לבית המשפט וביקש להוציא צו הרחקה נגד המתפלל בדרישה שימצא לעצמו בית כנסת אחר ולא יתפלל עימו יותר. בשלב זה הבקשה עדיין נבדקת ונבחנת על ידי בית המשפט.