כל בתי הספר בבת ים, זולת החינוך המיוחד, הושבתו הבוקר (שני) עד השעה 10:00 בשל אירוע אלים שהתרחש אמש, ובו נטען שאם תקפה מורה. בעקבות האירוע יצא מ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק החינוך, אלי יריב, בהכרזה שעל פיה הורה שיפעל באלימות נגד איש חינוך ייתבע אישית ע"י העירייה, והאם עוכבה לחקירה. 

בשיחה ראשונה עם "מיינט בת ים" מדברת האם ומספרת את גרסתה להתרחשות וטוענת: "ביה"ס מעליל עליי, לא הרמתי יד". 

"כל פורים הילדה בכתה בבית" המחשה: Shutterstock

למרות רצונה לא נוכל לחשוף כאן את שמה ואת שם ביה"ס, אבל חשוב לא' שגרסתה, לאירועים תשמע. "בניגוד למה שכל מה שנאמר אני לא הרמתי ידיים. לא דחפתי ובטח לא איימתי על אף ילד".

מה באמת קרה שם?

"אחרי שבוע וחצי שבו הבת שלי עוברת חרם של בנות מהשכבה עליה, שבוע וחצי שבו היא לא שותה ולא אוכלת, שבו היא אומרת לי שהיא רוצה למות ולא מבינה למה מתייחסים אליה כך, באתי עמה לבית הספר. 

באתי כדי לדבר עם המנהלת שלה. סיפרתי לה על הבעיה, והראיתי לה את ההודעות והקללות שהבת שלי, ילדה בת 12, מקבלת בלי סוף. ביקשתי ממנה להתערב כיוון שהמורה לא עושה דבר. המנהלת אמרה שהיא תטפל בבעיה ואני יכולה ללכת. נשארתי באוטו ליד בית הספר, ואמרתי לבתי שתעלה לכיתה, ואני פה מחכה, אם היא צריכה אותי".

לדברי האם כעבור מספר רגעים ראתה את המנהלת יוצאת מביה"ס. "היא לא טיפלה בבעיה, והבת שלי נשארה מחוץ לכיתה בחצר, יושבת ובוכה. קראתי לה ושאלתי למה היא לא נכנסת לכיתה, היא אמרה שכולם עושים עליה חרם, ועושים לה פרצופים".

מה עשית אז?

"אמרתי לה שתעלה לכיתה ותקריא בקול את ההודעות שקיבלה מהבנות האחרות, וכל המילים הרעות יחזרו אליהן. כעבור כמה דקות התקשרה אלי אחת התלמידות, ואמרה שמורה אחת מרביצה לבתי. רצתי לשומר ואמרתי לו שבתי ממררת בבכי, ואני שומעת אותה נחנקת בטלפון שמרביצים לה, וביקשתי שיפתח לי את השער".

כאשר השומר סירב לפתוח לה, קפצה מעל הגדר. "רצתי לכיתה וראיתי את המורה מושכת את הבת שלי בכוח החוצה מהכיתה, והילדה שלי צועקת ובוכה 'תעזבי אותי'. אז פניתי למורה, ואמרתי לה: 'אל תגעי בבת שלי תורידי את הידיים שלך', והיא צעקה על הבת שלי במילים לא יפות. התאפקתי להחזיק את עצמי, אמרתי לה 'הילדה בת 12 איך את מדברת אליה', פתאום הרגשתי שהמורה לספורט חונק אותי מאחורה".

אלימות | צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

לדברי האם בשום שלב לא הופעלה אלימות מצדה. "אני נשבעת בילדים שלי, שלא הרמתי יד, ואני אלך עם זה עד הסוף, אתבע גם את בית הספר. כל הילדים שנכחו בכיתה ראו את זה. לא הרמתי יד על הצוות".

הרקע לאירוע הוא כאמור חרם שלדברי האם לא טופל כראוי. "כל פורים הילדה מיררה בבכי והקיאה מהעצבות. מי ייקח אחריות אם יקרה לה משהו? הילדה אומרת שהיא רוצה למות, וכבר היו מקרים בארץ שחיים נגמרו בגלל חרם".

האם טוענת שכחלק מההתנכלות לבתה, הופץ מספר הטלפון שלה בפורומים שונים, "היא מקבלת טלפונים מכל מיני אנשים זרים, וכל  השכבה חסמה אותה בוואטסאפ, אבל בזה ביה"ס לא טיפל".

מה קרה אחרי האירוע של אתמול?

"עצרו אותי על איומים והעלבת עובד ציבור אבל האמת תצא לאור, אני יכולה להביא את כל העדים שיוכיחו שלא הרמתי יד. אני אם חד הורית שנלחמת על הגידול של ילדיי, אז לראות את הבת שלי כל כך במצוקה, קורע אותי מבפנים".

על השבתת בתי הספר היא אומרת: "המנהלת ידעה על החרם וסובבה לי את הגב, המחנכת ידעה ולא עשתה דבר, אבל ברור שהסתדרות המורים תאמין למורים ולא לאמא וילדה בת 12".