צילום אילוסטרציה: shutterstock

השוד שהסתבך: בשבוע שעבר הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב, כתב אישום נגד צעיר בן 25 שעל פי החשד שדד את חנות הנוחות "סופר קלאסיקו" ברחוב רוטשילד בבת ים עם אקדח צעצוע.

המקרה אירע לפני שבועיים (26.10.19) בשעה אחת בלילה. הנאשם הגיע רכוב על אופנוע לחנות ונכנס לפיצוצייה עם קסדה על ראשו ואקדח דמה שלוף. על פי כתב האישום הוא איים על אחד העובדים, דרש כסף ונטל מהקופה אלפי שקלים, אותם הכניס לכיס חולצתו.

לפני שהספיק להסתלק מהמקום, הבין העובד כי לא מדובר באקדח אמיתי. בניסיון להתחמק, דרך הצעיר את אקדח הצעצוע וניסה לברוח. עובדים ואנשים שבילו במקום נסו אחריו, נאבקו בו והצליחו לקחת בחזרה כ-4,000 שקלים, לפני שהצליח לברוח שוב מידיהם.

אולם הצעיר שככל הנראה כעס על כך שנאלץ לצאת בידיים ריקות, החליט שלא בכך תסתיים הפרשה. מכתב האישום עולה כי כעבור כשתי דקות הוא חזר לפיצוצייה, לקח ארגז בירות ריק והחל לחבוט באמצעותו בוויטרינת הזכוכית ובבקבוקי זכוכית. העובדים ברחו למחסן, בעוד הנאשם רודף אחריהם ותוקף אותם. בהמשך ניגש לקופת הפיצוצייה שהופקדו בה באותה עת 1,250 שקל ולאחר שכשל בפתיחתה, תלש אותה ממקומה, נשא אותה אל מחוץ לפיצוצייה וניסה להימלט על גבי אופנועו.

המתלוננים ועוברי אורח אחרים נאבקו בצעיר והשליכו עליו חפצים שונים במטרה למנוע ממנו להימלט. בתגובה, איים שיפגע בהם והצליח להרחיקם עד שנמלט עם קופת הפיצוצייה שהכילה אלפי שקלים.

לבסוף הצעיר נעצר ובהארכת מעצרו הכחיש את המיוחס לו, ושמר לסירוגין על זכות השתיקה. עוד גרס כי צרך אלכוהול באותו ערב וכי לא נהג על האופנוע אלא מצא אותו חונה רגע לפני שנעצר. מעצרו הוארך עד שבשבוע שעבר, כאמור, הוגש נגדו כתב האישום.