מי ביוב וגשמים הציפו באופן קבוע חנות בבת ים. המצב הפך כל כך קשה שמצבו של הנכס, לטענת בעליו, הפך רעוע. בעל הנכס החליט שלא לשתוק על הנזק שלטענתו נגרם לו, פנה לבית המשפט, תבע את 'מי בת ים', וזכה בפיצוי.

מההצפה האחרונה בעיר | צילום: פרטי

בתביעתו טען בעל חנות בבת ים כי בעיית ההצפות של מי ביוב וגשמים הזיקו לחנותו עד כדי כך ששוכרים שונים עזבו בזה אחר זה, תוך הפרת הסכמי השכירות. לבסוף לכשנמאס לו שמי הביוב חוזרים ומציפים את החנות שהשכיר הוא הגיש לפיצויים נגד 'מי בת ים', תאגיד המים והביוב של העיר, באמצעות עוה"ד כרמי בוסתנאי ו־ואסים עומר.

לטענת התובע, השוכרים בחנותו גם התלוננו על נזקים בריאותיים קשים שנגרמו להם עקב מי הביוב, אשר שבו והציפו את המקום. בניסיון להתגבר על התקלות נשלח למקום רכב 'ביובית', שביצע פתיחת סתימה. כמו כן, הוצב מתקן 'אל חזור' שתפקידו למנוע מהביוב העירוני להגיע לחצרות ולעסקים, אולם התקנתו רק החריפה את הבעיה והדבר הגביר בצורה משמעותית את ההצפות לממוצע של אחת לשבועיים.

עו"ד בוסתנאי | צילום: פרטי

לתביעה אף צירף בעל הנכס תמונות של כל הצפות מי הביוב משנת 2009, המצביעות על נזק שנגרם ועל קירות מתקלפים. זאת לדבריו, נוסף על ריח של צחנה ולכלוך.

מאחר שלדבריו עיריית בת ים התעלמה מבקשותיו של בעל החנות לבצע תיקון יסודי, הוא הזמין חוות דעת של מהנדס מומחה, שקבע כי בשל הפרשי גובה בבנייה במקום, הביוב נוטה לזרום לכיוון הבניין. המהנדס קבע עוד כי המצב הקיים גורם נזקים קשים למחזיקי העסקים בקומת הקרקע של הבניין.

בסיומו של המשפט חייב השופט את התאגיד לשלם לבעל החנות פיצויים בסך 60 אלף שקל, להחזיר לו את סכומי האגרות ששולמו וכן להחזיר לתובע את ההוצאות ששילם למומחים שהגישו חוות דעת שצורפו לתביעה.