חברי הקואליציה אתמול בלשכת ראש העירייה | צילום: קובי קואנקס

הערב (20:00), בהיכל התרבות בעיר, תכנס לראשונה מועצת העיר בת ים, ולאחר טקס חגיגי והדלקת נר רביעי של חנוכה, יושבעו חבריה החדשים, ראש העירייה החדש צביקה ברוט, ותתקיים פרידה מחבריה היוצאים.

סוגיית האיחוד עם תל אביב תהיה ההצעה הראשונה שתעלה על סדר היום, כאשר צפויה להתקבל החלטה על התנגדות למהלך. כל זאת, כמובן, כצעד הצהרתי שתידרש אחריו אלטרנטיבה מעשית לתוכנית ההבראה שגובשה על ידי הנהלת העיר הקודמת ביחד עם משרד הפנים.

כזכור, אתמול נכנס ברוט לראשונה אל לשכתו במסגרת הרמת כוסית חגיגית בה נכחו כל חברי הקואליציה הנכנסים.

בנאומו בירך את ראש עיר היוצא, יוסי בכר, והבטיח שמעתה העיר והעירייה יעבדו למען התושבים: "יוצאים לדרך חדשה שכנראה תעלה את העיר לגבהים מאוד גדולים. תהיה לנו שנה מאתגרת, אנחנו נתמודד איתה ומשנה הבאה העיר תעבור ממשבר לצמיחה".

הערב בטקס יצהירו אמונים כל חברי המועצה הנכנסים ביניהם אלי יריב, יו"ר סיעת בת ים אחת, שיחזיק בתיק החינוך, ירון לוי, יו"ר סיעת בת ימים צעירים, קטי פיאסצקי, יו"ר מרצ, שתחזיק בתיק הצעירים, אורי בוסקילה יו"ר, הבית היהודי, שיחזיק בתיקי הנדסה, מורשת, תרבות תורנית וישמש כיו׳ר ועדת המישנה.

אסתר פירון תקבל את תיק קשרי חוץ, איציק דריקס את תיק הרווחה, יהודה הרוש, מקום שני בסיעת מח"ל את תיק שפ"ע וטל אסייג את תיק החינוך מיוחד. המינויים יפורסמו במהלך הישיבה.

עוד על סדר היום: ברוט יכריז על האיש אשר ימונה להיות עוזרו האישי, ועל מינוי נהג ראש העיר.

"הצלחנו להקים קואליציה משמעותית, מקווה שבהמשך נצליח להגדיל אותה", אמר ברוט בנאומו בלישכה אתמול , ובדבריו התכוון לסיעת ש"ס, בראשות רפי ברנז, שכרגע לא תיכנס לקואליציה אך בשבועות הקרובים ימשיך המשא ומתן מולה.