מחאת ההורים | צילום: איריס פרדלין

                

"התחלנו את שנת הלימודים החדשה, לצערי, ברגל שמאל", אמרה נציגת הציבור בוועדת חינוך של עיריית בת ים, איריס פרדלין, שהיתה בין משתתפי ההפגנה. לדבריה, ההפגנה התארגנה בעקבות הבעיות שצפו בקבוצה אותה היא מנהלת בפייסבוק 'הורים למען הורים ביחד'.

"הורים החלו לפנות אלי עם בעיות בתחום החינוך ממש בימים הראשונים של פתיחת שנת הלימודים. הרבה ילדים לא הלכו לגנים כי נשארו ללא שיבוץ, גנים רבים לא שופצו במסגרת שיפוצי הקיץ שביצעה עיריית בת ים והורים נוספים פנו אליי כיוון שהם לא סומכים על בטיחות בגנים ובבתי ספר בעיר".

לדברי פרדלין, בנוסף ישנו מחסור בצוות סייעות בגנים רגילים ובחינוך מיוחד, מחסור בצהרונים וקיצור של רבע שעה בצהרוני בתי ספר שגורם נזק גדול להורים העובדים שנשארו ללא פתרון חלופי.

הורים בגן 'בריזה' אשר נכחו בהפגנה מספרים כי ביום חמישי קיבלו הודעה מהגננת לפיה היא קיבלה החלטה שלא להוציא את הילדים לחצר החל מיום חמישי האחרון וגם השבוע מאחר ש"בחצר יש מפגעים בטיחותיים כמו מרצפות בולטות וענפי עצים, שעלולים להתנתק וליפול על הילדים והצוות כפי שקרה ביום רביעי שעבר, למזלנו  לאחר השעה שתיים", נכתב בהודעה.

"דיווחתי לכל הגורמים המטפלים בעירייה, במשרד החינוך ובהסתדרות המורים אך נכון להיום ללא מענה עם בקשה להגיע לגזום את העצים ולתקן את המרצפות".

"זו פשוט בושה שאנו פותחים את השנה בצורה כזו", אמרו המוחים. "היה לעירייה קרוב לחודשיים לטפל בכל הליקויים ועדיין הילדים שלנו, כלואים בגן לאורך כל שעות היממה ללא חצר".

אם נוספת שנכחה בהפגנה, מספרת כי לשניים מתוך שלושת ילדיה אין צהרון והורי גן 'הצוללת' משתפים כי מצאו עצמם בשבוע שעבר נאלצים למצוא סידור לילדיהם כי לדבריהם, לא הייתה סייעת והגן לא נפתח. "איפה היה מינהל החינוך לאורך כל החופש", תהו ההורים, "למה לא דאגו לגייס עובדים ראויים למשרות הללו".

"הילדים שלנו שווים יותר", מסכמת פרדלין ודורשת מהנהלת העיר: "התחילו לשתף פעולה עם ההורים, אנו לא רוצים דיבורים, אלא דורשים מעשים".