"ההנהלה מתנהגת כמו בת יענה וטומנת ראשה בחול", כך מספרים השבוע הורים מודאגים לילדים בבית ספר יסודי בבת ים. כל זאת בתגובה למקרי אלימות רבים שלטענתם פוקדים את בית הספר בחודשים האחרונים, כאשר באחד המקרים תלמיד אף נזקק לטיפול רפואי. ביום ראשון הקרוב אמורה להתקיים הפגנה במחאה על המצב.

"הגיעו מים עד נפש" |  המחשה: shutterstock

הורים מודאגים מבית הספר מספרים: "הגיעו מים עד נפש, ילדינו אינם הפקר. כאשר ילד המתחנך בבית הספר נאלץ לעבור ניתוח לתפירת פצעים וילדה, שלה היו פצעים מתגרה קודמת, נאלצה לטפל בפציעה בדבק מיוחד בעקבות מקרה אלימות נוסף, זה סימן שיש בעיה".

"בתי חווה הרבה מקרי אלימות במסגרת בית הספר", אומרת אמא לילדה בכיתה ב'. "אבל הבעיה לא טופלה, והיא אמרה לי 'הנה, את רואה, אמרת לי ללכת ולספר למורה אם קורה לי משהו ועשיתי זאת, אבל עד עכשיו המורה לא טיפלה בזה'".

"נכון שאלימות יש בכל בתי הספר", ממשיכה האם ומבהירה עד כמה מדובר במקרה יוצא דופן. "אך בבית הספר הזה פשוט אין אכיפה של התקנונים, אין אכיפה של המשמעת וזמן התגובה בין התרחשות האירוע לבין הטיפול בו הוא ארוך מדי".

ההורים המודאגים, כאמור, התאגדו ומתכננים לקיים הפגנה במהלך שבוע הבא, לאחר חג הפורים, במטרה ליצור את הזעזוע הנדרש במערכת החינוך ובאגף החינוף בעירייה.

"לצורך בחינה שלחתי את בתי כמה וכמה פעמים ללא חולצת בית ספר ועם לק על הידיים", מספרת אחת האמהות. "אבל הופתעתי לגלות שאף אחד לא דיבר איתי אפילו בנושא. הורה לילד בכיתה א' מוסיף: "הבן שלי לא רוצה ללכת לבית הספר כי הילדים מתנהגים באלימות, המורה מצדה אמרה לו להתעלם. בהנהלה פשוט לא מוכנים לקבל שום סוג של ביקורת על תפקודם והם מטאטים הכל מתחת לשטיח".

מטעם ועד ההורים נמסר: "אנחנו מעודכנים במקרים והוועד שם בשביל ההורים והתלמידים. בנוסף, נקבעה פגישה עם מנהלת בית הספר ואנחנו נחשוב ביחד איך לפתור את הבעיה"

מעיריית בת ים נמסר: "הטענות, שאינן נכונות, הועלו על ידי אחת האמהות מסיבות לא ענייניות. המשפחה מוכרת לגורמי המקצוע ותמשיך לקבל תמיכה".

יו"ר הסתדרות המורים בבת ים, ענת דדון: "אני רואה בחומרה פנייה של הורים לתקשורת בנושאי חילוקי דעות בין הורים להנהלת בית הספר. הסתדרות המורים לא תאפשר להורים לנסות לקבוע מי יהיו מנהלי בית הספר או המורים של ילדיהם. בבית הספר המדובר המורים עושים עבודת קודש יומיומית וכך גם המנהלת".