הבניין מבצע סיני | צילום: קובי קואנקס

     

עשרות בעלי דירות בבנייני המגורים 25 ו־27 ברחוב מבצע סיני במרכז בת ים מובילים בשבועות האחרונים, באופן עצמאי, פרויקט התחדשות במסגרת פינוי־בינוי שאותו מלווה החברה העירונית לפיתוח והתחדשות. מדובר בשני בנייני מגורים שהם חלק מעשרות בניינים בשכונת רמת יוסף בעיר, שעל פי תוכנית מפורטת שקיבלה לפני מספר חודשים את אישורה של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב־יפו יעברו פרויקטים שונים של התחדשות.

לאחר שקיבלו הנחיות מאנשי המקצוע של החברה העירונית פנו דיירי המתחם ברחוב מבצע סיני למשרדי מתכנני ערים ואדריכלות ובסופו של דבר בחרו באחת ממספר תוכניות שהוצעו להם. על פי תוכנית זו, ייהרסו שני הבניינים על 32 הדירות שבהם, ובמקומם ייבנו שני בניינים בגובה 12 קומות בהם ייבנו כ־130 יחידות דיור חדשות.

כנהוג בכל פרויקט התחדשות, יקבלו בעלי הדירות בסיום התהליך דירות גדולות מאלה שיש להם כיום (60 מ"ר בשלב זה) בתוספת מרפסת שמש, ממ"ד ומקום חניה, כפי הנראה בחניון תת־קרקעי. בהתאם ל'מודל החברתי' שאותו יזמו אנשי החברה העירונית לפיתוח, פרסמו לאחרונה דיירי מבצע סיני מכרז לבחירת יזם שיבצע עבורם את העבודה בשטח.

צורת עבודה זו, מעריכים בעירייה, היא זו שקידמה את הפרויקט בצורה משמעותית. "יש לנו חתימות של 95 אחוז מהדיירים וזה לא דבר שקורה בכל יום שאנשים מסכימים למהלכים בצורה כל כך גורפת", אומר אבנר לוי, בעל נכס באחד הבניינים. "אנחנו מאמינים שעכשיו, עם ההתקדמות הזאת, נוכל ליצור קשר עם יזם רציני שיעשה עבורנו את מה שצריך על פי התוכניות".

ההערכה כעת היא כי אם הכל יתקדם כמתוכנן יחלו העבודות בשטח במהלך שנת 2019. "זה בידיים שלנו ונשמח להיות הראשונים שמצליחים לבצע מהלך כזה", אומר אחד הדיירים, "בתקווה שעוד שנתיים החיים שלנו ייראו אחרת לגמרי".