מצוקת החניה בבת ים הולכת ומתגברת בעקבות העבודות על הרכבת הקלה. לטענת תושבים, גם הפקחים מקשים עליהם מכיוון שהחלו לאכוף עבירות חניה באופן רציני יותר.

קצת התחשבות | צילום: קובי קואנקס

"כל חיי אני חי בבת ים ומעולם לא קיבלתי דוח כשחניתי בכחול־לבן, עד עכשיו", טוען אחד התושבים, "גם ככה אין חניה בעיר, אבל עכשיו בגלל החפירות ברחבי העיר לצורך הקמת הרכבת לקחו את החניות המעטות שנותרו לנו. יש כאלה שנאלצים לחנות באדום־לבן אבל אף אחד לא עושה להם הנחות ונותנים דוחות".

תושבת אחרת ציינה שעיקר הקושי הוא בשעת פיזור הילדים בגנים: "אנחנו באמת תמיד משתדלים לחנות כחוק, אבל צריך להבין שלפעמים אין ברירה

"כמובן שמשתדלים לא לחסום ולא לעמוד על המדרכה באופן שאי־אפשר לעבור", היא מוסיפה, "אבל כאשר צריך להוציא שני תינוקות עם עגלות וציוד, אין באפשרותי להחנות רחוק מהגן. אפשר להתחשב מעט יותר בשעות שבהם ההורים מורידים ומעלים ילדים, ספציפית באיזור המוסדות". 

התושבת הוסיפה כי "אם הפקחים כל כך חייבים לחלק דוחות ולסיים פנקסים אפשר לתת למי שבאמת מגיע לו, למשל אנשים שחוסמים את המדרכות למעבר עגלות".

לדברי התושבים, על העירייה לגלות התחשבות ולהנחות את הפקחים לבצע אכיפה מקלה באזורים מסויימים ובשעות מסוימות.

מעיריית בת ים נמסר: "עם כניסתו לתפקיד הנחה ראש העירייה לאפשר לכל תושב להחנות בחינם בכל העיר, ללא הגבלה באמצעות תו חניה.

אם יש תושבים שטרם הנפיקו תו חניה הם מוזמנים לעשות זאת בהקדם. כדי להילחם במצוקת החניה, אורחים מחוץ לעיר, שאינם תושבי בת ים, צריכים לשלם עבור החניה, כמקובל בכל ערי ישראל

בעירייה הוסיפו עוד כי מדיניות החניה לא השתנתה, "אנו מקלים על התושבים בתוואי הרכבת הקלה ככל שניתן ואף נלחמים מול חברת נת"ע כדי לצמצם את הפגיעה בחניות ברחבי העיר".