בשעה 14:00 בצהריים תיפתח ההצבעה האלקטרונית וכ-21 אלף מתפקדי תנועת 'מרצ' יצעדו לעמדות ההצבעה, ויכריעו מי יובילו את רשימת המפלגה לכנסת ועשויים להיות חברי הכנסת הבאים. בין המתמודדים והמתמודדות נמצאת חברת מועצת העירייה, המוכרת היטב, קטי פיאסצקי-מורג שאף התמודדה לראשות עיריית בת ים.

קטי פיאסצקי-מורג | צילום: ינאי יחיאל

"חמש השנים האחרונות היו מלאות בקרבות אבל גם בלא מעט הצלחות וסיפוק גדול", מספרת פיאסצקי-מורג רגע לפני פתיחת עמדות ההצבעה.

עד לקדנציה הנוכחית (השנייה שלה במועצת העירייה) היוותה פיאסצקי-מורג אופוזיציה לוחמת לראש העירייה הקודם, יוסי בכר. "כאשר ישבתי באופוזיציה, נאמר לי שאי אפשר להשפיע משם, אך אני האמנתי ונאבקתי למען הדברים שהיו חשובים לי: שקיפות וטוהר המידות, תחבורה ציבורית בסופי השבוע, שמירה על אורח חיים חילוני, שמירה על איכות הסביבה, זכויות בעלי החיים ועוד, וכל זה בעיר ימנית כמו בת ים, עכשיו תדמיינו מה אצליח לעשות מהכנסת", היא אומרת בנחישות.

לאחר בחירתו של ראש העירייה החדש, צביקה ברוט, היא נכנסה לקואליציה, ובקרוב צפויה להתמנות גם כסגנית ראש עירייה (ברוטציה). במידה ותיבחר כחברת כנסת היא אמנם תיאלץ לעזוב את התפקידים העירוניים, אך מבטיחה לדאוג גם בירושלים לתושבי בת ים.

"אם אצליח בפריימריז אז זה גם ניצחון של בת ים כי אני כמובן אדאג גם לעיר שלי, ואביא את הסוגיות שלנו לסדר היום הציבורי", היא אומרת ומסכמת: "אני חושבת שעבר יותר מדי זמן מאז שהיה חבר כנסת מהעיר שלנו והגיע הזמן שזה יקרה".