לא רק הנהלת העיר בעבר אלא גם זאת הנוכחית מאמינה כי חוף הים והטיילת הם הנכסים הגדולים של בת ים. קבוצה של תושבי העיר מאמינה כי ישנה דרך נוספת למשוך תיירות פנימית אל העיר: "חוף המיועד לאופנועי ים".

חוף בת ים | צילום: קובי קואנקס

"בעבר, איפה שהיום חוף 'תאיו', היה חלק המיועד לאופנועי ים, לתושבים ולמבקרים רבים אשר נהנו ממנו", מספרים תושבים. "אבל מאז שהפכו אותו לחוף 'תאיו' ומכרו את השטח של המסעדה לידיים פרטיות, לקחו לנו את החוף שנהנינו ממנו כל כך.

"כעת אנו נאלצים לנסוע לערים אחרות - אשדוד, אשקלון ואפילו להצפין לטבריה כדי ליהנות עם האופנועים שלנו, כאשר יש לנו חוף ים מדהים מתחת לבית".

הפונים מדגישים כי: "זה ידוע לכל כי המצב הכלכלי של העירייה לא טוב ולכן זוהי גם דרך שיכולה להעשיר את קופת העירייה. שכן על כל כניסה גובים תשלום ויש גם מינויים שנתיים, אפשר להוסיף אטרקציות להשכרה עבור ילדים ונוער וזה מקור הכנסה נהדר. במיוחד כאשר כעת בונים מלונות חדשים לאורך החוף עבור התיירים מהארץ ומהעולם".

מנגד ישנם תושבים המתנגדים למהלך, "החופים שבד"כ יש בהם חלקים המיועדים לאופנועי ים, זה חופים עם מרינות ולא חופים עם מתרחצים. כיוון שיש בזה סכנה אדירה, הרבה השתוללויות במים שקשה לאכוף, העלולות להוביל לתאונות קטלניות. לכן, כל עוד בחוף הים בבת ים אין מרינה, אין לאפשר הקמה של חוף כזה".

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "לפני כ־15 שנים העירייה ייחדה קטע בחוף הדרומי לספורט ימי ואופנועים. בשל מקרים של סכנה לבטיחות המתרחצים הייעוד הוסר. גם גורמי ביטחון ובטיחות התנגדו נחרצות להקמתו המחודשת של החוף בעבר, מנימוקים אלה. נכון להיום, משיקולי בטיחות המתרחצים והעובדה שמדובר בחוף רחצה מוכרז, חוף תאיו, לא ניתן להפעיל חוף לאופנועי ים, כאשר חוף תאיו הוא היחיד שנגיש לאופנועי ים בתחומי העיר (שניתן להגיע בו עם האופנוע לקו החוף)".