משפחת הילד בן התשע טימופי אשורטיה, שנפל אל מותו אתמול (רביעי) מצוק ברצועת החוף בבת ים, לא הצליחה במשך זמן רב למצוא חלקת קבורה עבורו.

צילום: פרטי

ביממה האחרונה יצרו בני המשפחה קשר עם כל הכנסיות באזור המרכז, אך נאמר להם שאין מקום פנוי לקבורת הילד. בשל כך, הלווייתו התעכבה וגופתו נותרה במכון לרפואה משפטית באבו כביר. לבסוף, ולאחר מאמצים רבים של ראש העיר צביקה ברוט, ראש עיריית בת ים נמצא פתרון והלווייתו תיערך מחר בשעה 15:00 בבית הקברות ביפו.

בנוסף, הורה ראש העיר כי המשפחה תלווה במהלך כל היום והשבוע ע"י גורמי רווחה שדאגו וידאגו לכל סידור הלוויה והשבעה כולל קניית כל המצרכים ופרטי הלבוש הדרושים וכולל מצבה.

ראש העיר שיצא מבית המשפחה בצהריים מסר: "סיימתי עכשיו ביקור כואב במיוחד בביתו של טימופיי אשורטיה, הילד שנפל אתמול אל מותו בחוף הים. לילה קשה עבר על כל העיר בת-ים, ששולחת את תנחומיה למשפחה היקרה. שמעתי מהם על ילד מתוק, שאהב את הים והיה מקור לגאווה להוריו ולמשפחתו. פרטי האירוע הקשה נבדקים ביסודיות, ואנו נעדכן בכל הפרטים ברגע שיהיה ניתן". 

הוריו של טימופיי, אוקסנה ו-וחטנג אשורטה, עלו לישראל מאוקראינה. טימופיי הותיר אחריו אח גדול ואח קטן. "זה כמו חלום רע שאני לא מצליח להתעורר ממנו. הוא כמו שמש, כולם אהבו אותו ולא משנה לאן הלך", אומר אביו.