מתוך ההפגנה | צילום: מוטי קמחי

בשעה זו יוצאת לדרך הפגנת הענק במחאה על מותו של יהודה ביאדגה ז"ל, שנהרג לפני כשבוע וחצי בבת ים, מירי שוטר. "חיי אדם הם אינם הפקר", זועקים אלפי המפגינים שיצאו מכל רחבי הארץ.

הגפרור שהצית את מחאת הקהילה, התרחש כאמור ביום שישי, ה-18 בינואר. ביאדגה בן 24, נורה בסמוך לביתו על ידי שוטר שהגיע למקום בעקבות בקשת בני משפחת ביאדגה. השוטר, שראה כי המנוח מחזיק בידו סכין, ירה אל פלג גופו העליון.

השוטר,  שמיד לאחר האירוע נאסר פרסום שמו ופרטיו, טען כי חש כי נשקפה סכנה לחייו. במשפחה טוענים כי ידו של השוטר הייתה קלה על ההדק. הנושא עדיין נבחן במחלקת חקירות שוטרים במשטרה. 

יהודה ביאדגה ז"ל

מפגינים נושאים דגלי ישראל ושלטים שעליהם נכתב: "שוטרים רוצחים את ביתא ישראל", "המחלקה לחיפוי שוטרים" ו"מדינת משטרה". הם קוראים: "שוטר אלים חייב להיות בפנים", "די' נמאס' אנחנו דור חדש". כמה מהם ענדו טלאי מגן דוד שעליו נכתב "יהודי אתיופי".

"זהו עיוות של המציאות, אלימות היא לא דרכנו", מספר אחד הצעירים שמשתתף בהפגנה היום. "זו מחאה כנגד האלימות הלא סבירה של המשטרה שהפעם הסתיימה ברצח. מחר זה עלול לקרות לכל אחד מאיתנו. המחאה אינה רק של הקהילה האתיופית, זו הפגנה של כולנו.

"עלינו לדרוש ממי שאמור להגן עלינו לשוויון בפני החוק ללא קשר לצבע עורנו או מוצאנו, חיי אדם הם אינם הפקר".

ממשטרה ישראל נמסר: "שוטרי משטרת ישראל ערוכים במקום להכוונת התנועה ולשמירה על שלום המפגינים ויתר משתמי הדרך".