הודעה שהופצה היום (שלישי) בקרב הורי בת ים עוררה דאגה. לפי הדיווח שהופץ, אדם חשוד נראה ליד גני ילדים, בית ספר וגינה ציבורית. עדי ראייה טוענים שהבחינו בו כשהוא מנסה לפנות לילדים.

חשד לפדופיל | צילום אילוסטרציה: Shutterstock

לפי הדיווחים האיש נראה לאחרונה סמוך לבית ספר וגינה ברחוב שרת. "הזהירו את ילדיכם שלא מדברים עם אנשים זרים גם אם ההצעה מפתה ומאוד עניינית", נכתב בהודעה שהופצה, והועברה גם לידיעת אנשי הצוות בבית הספר. 

המקרה דווח למשטרה, ושם מבקשים מהציבור להיות עירני, ומוסרים כי: "הבוקר התקבל דיווח במוקד 100 אודות חשוד המסתובב במקום ופונה לילדים. ניידת משטרה ביצעה סריקות לאיתור החשוד ובמקביל מתבצעת פעילות גלויה וסמויה לאיתורו תוך הגברת נוכחות משטרתית באזור.

משטרת ישראל קוראת לציבור לגלות ערנות ולדווח למוקד 100 של משטרת ישראל באופן מידי על כל אדם חשוד כולל מסירת תיאורו ומיקומו בזמן אמיתי". 

במשטרה מבקשים להתריע מפני פרסום שגוי וחסר אחריות. זאת מאחר ולהודעה שהופצה היום ברשתות החברתיות צורפה תמונת גבר שהוא לכאורה "החשוד". במשטרה מדגישים כי "מחלק הנוער של מרחב איילון פתח בחקירת החשדות, ותוך זמן קצר איתר את החשוד לכאורה. לאחר גביית עדויות מגורמים שונים הוסר כל חשד לעבירות פליליות כלפי הגבר שתמונתו פורסמה ברבים.

המשטרה קוראת לציבור להמשיך לגלות עירנות ובמקביל לפעול באחריות.