חנות ריקה בטיילת. "אלפי מטרים פנויים" | צילום: רגינה קאשי רודנשטיין

ראש עיריית בת ים צביקה ברוט הכריז בשבועות האחרונים מלחמה נגד משרדי התיווך שנמצאים בטיילת, במטרה "לפנות מקום לעסקים ומקומות בילוי שיתרמו לתושבים ויקדמו את העיר". בעלי משרדי התיווך ברחוב בן גוריון טוענים מנגד שהם אלה שמחזיקים את הטיילת שוקקת חיים.

יריית הפתיחה היתה הצהרת ראש העירייה כי בקרוב "יחל הליך פינוי של כל משרדי התיווך הרבים שהשתלטו על הטיילת ב־15 השנים האחרונות".

עבור חלק מהתושבים מדובר בבשורה משמחת, אולם עבור הדיירים שמתגוררים בטיילת, מדובר בחדשות לא בהכרח טובות: "הבעיה היא לא משרדי התיווך. אנחנו סובלים מרעש נוראי ממקומות הבילוי במהלך רוב שעות הערב והלילה, שיכורים שמתהלכים ומשתינים בכניסה של הבניין ואפילו סמים שעושים מתחת לחלונות שלנו". דייר אחר הוסיף: "עדיף משרדי תיווך מאשר מקומות בילוי. דיירים שעברו לגור כאן כדי ליהנות מהחוף רק מחפשים לברוח מכאן".

בעלי משרדי התיווך טוענים מצדם כי אין להבטחת ראש העירייה 'שיניים'. "לא ברור לנו איזה מנגנון ראש העיר יכול להפעיל עלינו", תוהה המתווך חגי נתני, "חלקנו השקענו סכומי עתק על שיפוץ המשרדים וכעת על סמך מה הוא יפנה אותנו? אנחנו ממלאים את הוואקום שנוצר בגלל אוזלת יד של כל מיני מערכות בעיר, ובמקום לקבל סיוע מהעירייה על השכירות האסטרונומית שגובים מאיתנו, עוד מאיימים עלינו?!".

הפעיל החברתי 'למען איחוד בת ים ותל אביב', עו"ד אבי אריה, מוסיף: "התפקיד של העירייה הוא רק ביצירת התנאים על מנת שיזמים פרטיים ירצו להגיע למקום, לסכן את ההון שלהם ולפתוח עסק על חשבונם. בת ים, מהמון סיבות, לא הצליחה להוות מוקד בילוי ופנאי משמעותי באיזור. ובגלל שאין הרבה שוכרים פוטנציאליים, ישנן חנויות רבות שפשוט עומדות ריקות. איני מבין מדוע להילחם באותם מתווכים, כשיש אלפי מטרים פנויים בטיילת שאין להם דורש".