בסוף שנת 2016 הוחלט על הריסת הספורטק העירוני במסגרת הקמת שכונה חדשה (פארק הים), תוך הבטחה לחדש אותו עם חנוכת הפרויקט. למעלה משנתיים עברו מאז והתושבים לא רואים באופק את הקמת הספורטק מחדש.

השטח עליו פעל הספורטק | צילום: קובי קואנקס

'ספורטק דרום' פעל במשך כעשר שנים. "היו בו מגרשי כדורגל וכדורסל, ויכולנו להגיע ולשחק שם", מספר תושב העיר, "עם הריסתו קיבלנו הבטחה שייבנה פארק אחר, אבל היום לא רואים שום רמז לדבר הזה. בוועדת התכנון המקומית כבר אושרה בניית הספורטק, ביחד עם סקייט־פארק, ואפילו פורסמו באתר העירייה כל התוכניות בנושא, אבל בשטח לא תמצאו שום זכר לתוכניות האלה".

נכון לעכשיו, תושבים אומרים כי הם נאלצים להשתמש במגרשי כדורסל וכדורגל של בתי ספר אשר מועילים בטובם לארח אותם. "ישנם מגרשים בודדים ברחבי העיר ואנחנו מאלתרים", אומר חובב ספורט מקומי, שבשעות הערב מכדרר במגרשי הספורט של בתי הספר 'חשמונאים' ו'תחכמוני', "ועדיין, זה לא זה. רמת התחזוקה במגרשים האלה נמוכה וגם התאורה לא אחידה. יש כמובן פוטנציאל במקומות נוספים אך יש התנגדות של בתי הספר, והשכנים שמתגוררים ליד לא מעוניינים שנבוא ונשחק מתחת לבית שלהם".

תושבים מוסיפים: "יש המון צעירים ונוער המתגוררים בבת ים שכמהים למקום שבו יוכלו לשחק וליהנות מאורח חיים בריא ולכן חורה לנו שלמרות פניות חוזרות ונשנות לעייריה בנושא, אף אחד לא טורח לבדוק ולטפל בנושא. עובדה שהנהלת העיר הקודמת כן יצאה למכרז עבור הקמת הספורטק, אבל כנראה שהנהלת העיר החדשה עשתה סיבוב פרסה בנושא".

בכיר בעירייה אכן אישר שהיה תב"ר למען הקמת ספורטק חדש אבל הנהלת העיר הנוכחית ביטלה אותו.

מעיריית בת ים נמסר: "לא חל שום שינוי בתכנון המתחם. הספורטק החדש יבנה כמתוכנן ויכלול מתחם פנאי, מגרשי כדורסל וכדורגל, מתחם כושר, סקייט־פלאזה ומסלולי ריצה והליכה. זאת לצד אזורים מוצלים לישיבה ובילוי משפחתי. המתחם תוכנן מחדש על ידי הנהלת העיירה החדשה, מכיוון שהתכנית המקורית לא נתנה מענה לאתגרים בטיחותיים ולמיקום המתחם, אשר סמוך לאתרי בנייה פעילים. לכן, העבודות יחלו במהלך שנת 2020".