צילום: משה חלבני

מאז חודש נובמבר 2018 תושבי שכונת ותיקים חיים ב"אזור מלחמה", כך הם מגדירים את זה. "את השכונה השקטה והיפה שלנו הפכו לשדה קרב. ועדיין, כמעט שנה אחרי אין אנו רואים את סוף עבודות השיפוצים באופק".

בשכונה, אשר מונה בעיקר בתים צמודי קרקע, מתגוררים אנשים מבוגרים רבים ואף בעלי מוגבלויות אשר הכבישים והמדרכות המשובשות מקשות על חיי היום יום שלהם. "בתחילת השיפוץ לקחו לנו את החניות, גם של הנכים והעבירו אותם למרחק הליכה מהבתים שלנו למען התיקונים בכביש ועד היום אנו חיים באתר בנייה", משתף משה חלבני תושב הרחוב.

צילום: משה חלבני

עתה קיבלו התושבים הודעה כי, עד סוף אוגוסט מבקשים מהעירייה מהתושבים בשכונה, שלא לחנות ברחוב גולומב- דב הוז, אחרת רכבם יגרר. "לא מספיק שהשיפוצים נעשים פה בקצב איטי להחריד וכעת עוד מבקשים מאיתנו לא לחנות ברחוב. במיוחד בחודשים הכי חמים, המדרכות שבורות אז גם ללכת פה אנו בקושי מצליחים, שלא לדבר על כל מי שמתקשה בהליכה ונזקק לקביים או כסא גלגלים" מוסיף חלבני.

לתושבים אובדי העצות כבר נגמרת הסבלנות ולטענתם גם כל הבעיות והפיצוצים שהיו בתשתיות המים והביוב בשכונה אשר גרמו להתחלת העבודות, כלל לא נפתרו, "אנחנו מתחילים כבר לייחל לאיחוד של בת ים עם תל אביב, כי אולי כאשר זה יקרה הדברים יזוזו מהר יותר בעיר שלנו" מסכם חלבני.

מעירית בת-ים נמסר בתגובה כי ״מדובר בעבודות שמבוצעות כבר זמן רב על ידי תאגיד המים, לצורך שדרוג תשתיות. מיד לאחר שהתאגיד סיים את פעילותו,  העירייה החלה לבצע פרויקט לשיקום הרחובות בשכונה, לאחר שנים של הזנחה, ולהביא בין היתר להחלפת מדרכות ואבני שפה, קרצוף וריבוד כבישים, והחלפת ושדרוג תאורת הרחוב. פרויקט בסדר גודל כזה לוקח זמן, ואנו נמשיך ונפעל ליצירת מרחב ציבורי מחודש ונעים לרווחת תושבי השכונה ותושבי העיר בכלל - תוך בדיקת האפשרות לצמצם ככל שניתן את משך העבודות".