כנס פעילים של מפלגת 'יהדות התורה' התקיים בבית הכנסת 'שערי ציון' שברחוב החשמונאים 27 בבת ים, אותה כתובת בה ממוקם מתחם אגף החינוך של עיריית בת ים. פרסום הכנס עורר תרעומת בקרב תושבים, על כך שמדובר באירוע פוליטי בשטח עירוני, שבוע לפני הבחירות.

כנס פעילים בשטח עירוני | צילום מסך

הכנס התקיים אתמול (שני 2.4.19) בשעה 20:00, ולפי הפרסום אמורים היו להשתתף בו הרבנים יצחק קולדצקי, הרב חיים קנייבסקי, ח"כ הרב אורי מקלב ורבנים ואישי ציבור נוספים. על מודעות הפרסומת שהופצו, צויין שמדובר בכנס פעילים מטעם מטה יהדות התורה, ואף הופיעה עליה האות המסמנת את המפלגה בקלפי.

בעקבות העברת המידע לעירייה, הוחלט שם על ביטול מיידי של האירוע. אך למרות הודעת הביטול, הכנס התקיים ופעילים רבים נכחו בו, ומהכנס אף יצאה הודעה רשמית וזו לשונה:

"עובדים בשיתוף פעולה, כעת כנס פעילים משותף של יהדות התורה ג' עם מפלגת יחד בעיר בת ים בבית מדרשו של הרה"ג שמעון גבאי שליט"א, בהשתתפות הרב קולדצקי חתנו של מרן שר התורה ר' חיים קנייבסקי שליט"א ובהשתתפות חה"כ מקלב ומנחם שפירא מנהל המחלקה המוניציפאלית".

יש לציין שבאותה שעה הגיע ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לביקור בבת ים כחלק מקמפיין הבחירות של הליכוד. 

מעיריית בת ים נמסר: "האירוע פורסם ללא ידיעת העירייה. עם קבלת המידע, הוצאנו מיד התראה לביטול האירוע במקום".

לאחר שהתברר כי למרות הוראת העירייה, הכנס התקיים כמתוכנן, הגיבו בעירייה ומסרו: "עיריית בת-ים פועלת בהתאם לחוזר מנכ"ל משרד פנים ועל פי הוראות החוק בעניין. העניין הועבר לטיפול מחלקת נכסים במטרה לקיים בירור ומניעת הישנות מקרים אלה".