"התלמידים שיחזרו לבית הספר השנה לא יזהו אותו", כך טוענת השבוע חני נגר, מנהלת בית הספר הממלכתי־דתי 'עקיבא' בבת ים, שמכינה לתלמידיה ולהורים סל של הפתעות.

בית ספר עקיבא | צילום: באדיבות בית ספר עקיבא

בית הספר אשר נמצא ברח' נגבה בעיר, נחשב לבית ספר קטן, חם וביתי, ובכל זאת, לדברי נגר, "נמצאים במיצ"בים ברמה גבוהה". ולכן, במטרה מתמדת לפיתוח בית הספר גם לאחר 14 שנים בתפקיד, החליטה "להפוך את בית הספר ל'בית ספר דובר אנגלית' שבו ילמדו אנגלית בין שש לשמונה שעות שבועיות במערכת, בנוסף לחוגים חווייתיים באנגלית. כלומר, יכול להיות שכיתה אף תגיע ל־12 שעות שבועיות של אנגלית".

כל זה ייעשה במסגרת יום לימודים ארוך שיפעל בבית הספר ויסובסד כך שיעלה 190 שקל, בעזרתו של תורם שגויס עבור בית הספר. "היות ואנו חיים בעידן שבו הולכים לכיוון פדגוגיה ברשת, עלינו להכין את הילדים לכך", אומרת נגד, "זהו בהחלט שינוי תפיסתי שאנו ההנהלה, המורים וגם התלמידים, נדרשים לעבור. הרעיון הוא לתת דגש על הרחבת אוצר מילים, על כתיבה ואנגלית מדוברת. בבית הספר ילמדו בקבוצות קטנות, ניצור קשרים עם בתי ספר מחוץ לארץ בצורה מתוקשבת, הילדים יכינו הצגות בשפה האנגלית ונפעיל הפסקה פעילה באנגלית".

בית הספר יעבור שוני גם בנראות וגם בצלצולים. "כאשר לכל זה יצטרפו גם חוגים שיפתחו את הילדים, כמו אמנות, מלאכה, מחול וכו'".

"המטרה שלי היא למצוא את החוזקות של כל ילד וילד ולתת לו להתפתח בתחומו על ידי שיעורים וחוגים שישולבו לאורך כל היום", מסכמת נגר ומדגישה כי הילדים יפגשו גם את המחנכות שלהם בסוף היום ולא רק בהתחלה כפי שהורגלו, "והם יאכלו ארוחת צהריים יחד כמו משפחה וימשיכו בשגרת הלימודים".