השבוע תעלה לאישור מועצת העירייה החלטה על הוזלת מחירי המזון והשתייה בחופי בת ים. יוזם ההצעה, מחזיק תיק החופים, ירון לוי: "הרפורמה היא חלק מההסכם הקואליציוני עליו חתמנו לפני הבחירות".

חוף בת ים | צילום: קובי קואנקס

המחירון החדש יכלול את השכרת ציוד החוף וחלק ממוצרי המזון הנמכרים ע"י הזכיינים בחופים. בין השאר בקבוק מים מינרליים יעלה 5 שקלים, קרטיב 4 שקלים, פחית שתייה 8 שקלים, ואילו פיתה עם חומוס וסלטים תעלה לכל היותר 12 שקלים. השכרת כיסא בחוף תעלה 6 שקלים, שמשיה או שולחן - 5 שקלים ומיטת שיזוף עם שמשיה יעלו 15 שקלים.

 המחירון החדש יחייב את כל הזכיינים בכל הנוגע להשכרת ציוד, ואת רוב בעלי העסקים המוכרים מזון ושתיה. אולם חלק מבעלי עסקים אינם כפופים להחלטת העיריה, אך עם זאת ההערכה היא שכוחות השוק יפעלו ויאלצו גם את אלו שאינם מחויבים למחירים החדשים, לציית להם שכן הציבור יעדיף ממילא לרכוש את המוצרים רק במקום המעניק להם את המחיר הטוב ביותר. המחירון החדש יוענק רק לתושבי העיר, באמצעות תעודה מזהה.

המשנה לראש העיר ומחזיק תיק חוף הים, ירון לוי, שהוביל את הצוות המקצועי בנושא, ציין כי: "הרפורמה הזו היא חלק מההסכם הקואליציוני עליו חתמנו עוד לפני הבחירות, והתחייבנו לציבור לעמוד בו. אין ספק שזו מהפכה שהיתה צריכה להתרחש כבר מזמן.

לוי, ברוט והמחירון החדש בחופים | צילום: עיריית בת ים

היה לנו חשוב להציב את טובת התושבים בראש, והגיע הזמן שתושבי בת-ים יקבלו את מה שמקבלים כבר שנים ארוכות תושבים בערים אחרות. אנחנו נקפיד על יישום המחירון החדש בקרב הזכיינים שמחויבים לו, ואני בטוח שבעלי העסקים האחרים יישרו קו כי אחרת הציבור יצביע ברגליים ויעדיף לרכוש במקומות שנותנים את המחיר הטוב ביותר".

ראש העירייה, צביקה ברוט, הוסיף ואמר: "משפחה ממוצעת שמגיעה לחוף הים לא צריכה לשלם עשרות, ולפעמים מאות שקלים, עבור בילוי חד פעמי בים שפתוח לכולנו. מעתה הבילוי יהיה במחיר הגיוני ונמוך"