דחיות מנומסות לא הועילו | המחשה: שאטרסטוק

       
במסגרת בקשה לצו הרחקה שהוגשה באחרונה לבית המשפט, טוענת תושבת בת ים כי השכן המתגורר עימה בבניין מחזר אחריה באופן אובססיבי. לדבריה, הוא שולח לה מתנות למרות בקשתה שיפסיק ואף מצייר לה ציורים בעלי אופי מיני.

על פי הבקשה, האישה, אמא לשני ילדים, עברה להתגורר בבניין לפני כשנה ושם פגשה גבר שהציג עצמו וסיפר לה כי גם הוא מתגורר בבניין, בשכנות איתה. האישה חייכה בנימוס והחליפה עימו כמה מילים לא מחייבות ונפרדה ממנו לשלום. למרבה צערה, היא טוענת, הפגישה לא הייתה חד־פעמית ומאותו היום שבו הם נפגשו הפך הגבר למחזר לא נעים עבורה.

לטענתה, בהתחלה נהג הגבר לשלוח לה מתנות קטנות, בשמים ופרחים שאותם היא פירשה כניסיון רומנטי. האישה התייחסה לכך בסלחנות והסבירה לו כי היא אינה מעוניינת בקשר רומנטי או זוגי, ולכן הוא אינו צריך להמשיך לנסות לחזר אחריה. למרות בקשות אלו, המשיך הגבר במשלוחים התכופים, ואף הגביר את המאמצים כשצירף לכל משלוח מכתבי אהבה.

לדבריה, באחד הימים כאשר היא חזרה לביתה, היא גילתה כי שני ילדיה משחקים במשחק 'פלייסטיישן' שעולה אלפי שקלים. לשאלתה מניין המשחק ענו הילדים כי השכן הביא להם כמתנה. לדברי האישה, היא ארזה מחדש את המשחק היוקרתי והחזירה לו אותו כשהפעם היא דורשת ממנו בתקיפות שיפסיק להביא להם מתנות ושיחדל ליצור קשר איתה או עם מילדיה.

למרות כל אלו, המשיך הגבר בשלו והפעם הקדיש עבורה ציור של איברי מין גבריים על פח האשפה שלה, והמשיך לשלוח לה מכתבים. אלו היו מבחינתה הקש ששבר את גב הגמל, ולפני כשבוע וחצי פנתה האישה לבית המשפט וביקשה צו הרחקה מהגבר.

בית המשפט שראה את הראיות התרשם כי יש מקום לצו הרחקה ודרש מהגבר שלא ליצור עימה קשר או להתקרב אליה.